Eve Yeni Gelen Kedim

Drawhel

Merhabalar, başlıktan da anlayacağınız gibi yeni bir kedi sahiplendim. 2 aylık, dişi, tekir. Evdeki kızım 17 aylık kısır bir dişi. Bugün geldik eve fakat kızım Zifir, gölgeyi beklenilen gibi karşıladı yani tısladı ve saldirisa geçti :( gölge bux'in içinde olduğu için zarar verme gibi bir durum olmadı şu an farklı odalarda, farklı mama kapları vs... Fakat kızım zifir şu an bana da saldırıyor, evde gölgenin kokusunun olduğu yerlere dönüp tıslıyor ve benden sürekli kaçıyor :( ben nasıl yapacağım?

2 CEVAP

Oww:( odadan çıkartmayın yavruyu bir süre. Büyük kedinizeyse çok çok daha hassas davranın. Arada bir yanınıza çağırıp ödüllendirin, izin veriyorsa sevin, bol bol oynayın yani her iki kedi için de ilgi seviyenizi maksimumda tutun. Sakinleşeceğini umuyorum hiçbir kedi şak diye kabul etmiyor zaten bir diğerini.

Drawhel

Evet evet haklısınız bol bol oynuyorum şimdi büyük kızımla diğer yeni gelen kizimizla evdeki kardeşim ilgileniyor şimdilik sadece tisliyor her şeye, herkese :(