Arkadaşlar Kedilerin Sağlıklı Olması Ve Tüy Dökme Sorununu Çözebilmek Adına Ne Yapmalıyım ?

hilal34

taranılmayı hiç sevmiyor ve çok tüy döküyor aranızda buna benzer durumla karşılaşan var mı nasıl bir yol izlediniz ? teşekkürler

5 CEVAP

tika_waylan

Odul mamasiyla malt macunla kandirip zorla da olsa tarayacaksiniz baska caresi yok benimko de sevmiyrodu odul mamalariyla kandiriyirum odul mamalarinin omegali olanlarindan aliyorum biotinlielr de var ya da Orijen'in odul mamasini aliyorum taze et katkisiz oneririm. Bu sekilde tarayinca odul mamasi veriyorum ya da benden mama istediginde acken tariyorumbsonra mamasini veriyorum su siralar hepimizin kedisinin tuyelri dokuluyir care bol bol taramak ya daamasini degistirecekiniz eger tavukluysa mesela balikli mamaya gecebilirisniz balikli yas mamalar veterienrin onersiyle vitaminler vs bende cok isevyaramadi malesef care olarak surekli tariyorum cocugu.

pamuk18pamuk

Vitaminler çözüm olabilir

hilal34

tavukluyu değiştirdim balıklıya geçtim aynen traş düşünüyordum en son ama bi yandanda traş zarar verir diye istemedim dediklerinize bakacağım teşekkür ederim

Zeynooo

Hilal34 bence hiç trad etemyin ödül mamasi ile halledin ya da ninni acin

Tüylerini kısaltabilirsiniz ama tıraş gerçekten kötü etkiler bırakıyor. Biraz daha uyukladığı zamanlar, imkanınız varsa birinden yardım alarak tutup yavaş yavaş konuşarak taramaya çalışın umarım başarılı olabilir. Boğuşmak yerine biraz daha sakin sakin yapıldığın da zamanla alışabileceğini düşünüyorum. Benim kedim de başlarda kaçıyordu böyle yavaş yavaş konuşarak hatta böyle müzikler var sakinleştirici etkisi olabiliyor onu açarak bir yandan sevip bir yandan tarıyordum zamanla tarağını görür görmez kendi gelmeye, mırıldanmaya ve hemencecik kucağımda taranırken uyumaya başladı