Erkek Kediler Arasında Çiftleşme Hareketi

Bengu1988

Merhabalar. 9 aylık Bristish Longhair erkek bir kedimiz var. 2 aylıkken sahiplendik, geldiğinden beri kendini fazla sevdirmeyen, sakin, insanla fazla ilişki kurmayan bir kediydi. 9 aya geldiği halde ne koku bırakma ne de herhangi bir belirti göstermediği için kısırlaştırma için bekledik.

Çok içe kapanık diye veteriner tavsiyesiyle 2 aylık oyuncu cana yakın bir yavru arkadaş sahiplendik ona. British Chincilla kırması bir erkek. Kavga ederler diye hemen biraraya getirmedik, kokularıyla alıştırmaya çalıştık. 1 saat kadar ikisini biraraya koyduk gözlemlemek için. Büyük kedim onu görür görmez aşırı ilgi gösterdi, sürekli poposunu kokladı, peşinden ayrılmadı. Küçüğü çok sevdi diye seviniyorduk ki bir fırsatta arkasına geçip çiftleşme hareketi ile ensesine yöneldi. Bu duruma çok üzüldük şok olduk ve tabi hemen ayırdık. Büyük kedimizi dün kisirlastirdik.

Küçük kedimiz erkek olduğu için büyüğün böyle bir harekette bulunacağını beklemiyorduk. Bu konuda çok fazla bilgi bulamadım, kimileri ortamda dişi yoksa erkek kediyle çiftleşmeye çalışabilir, kimileri çiftleşme değil üstünlük kurma hareketi diyor. Şimdi ayrı evdeler ve büyük kedimiz iyileştikten bir hafta sonra tekrar bir araya getirsek yine aynısını yapar mi kısır olmasına rağmen? Böyle bir durumla karşılaşan varsa bilgilendirebilirse çok memnun olurum.🙏

16 CEVAP

Bengu1988

İki erkek kediyi birbirine alıştırmak isteyen birilerine fikir verir diye son durumu yazmak istedim. Büyük kedim kisirlastiktan sonra çiftleşme hareketi yapmasa da, ne yaparsak yapalım yavru kediye alışamadı. Tam anlaştılar derken arkamızı döndüğümüz her anda patileri arasında yavruyu sıkıp tüylerini ısıra ısıra kopardı. Ayrı tuttuk ettik yine olmadı. Büyük kedimi her fırsat bulduğunda onu döverken yakaladık, ufak kendini bir yere kadar koruyabiliyor ama canı yandığı zaman da bağırıyor. Bugüne kadar bir kez tırnak çıkarmamış kedimiz ne yazık ki başka kedi görünce bu duruma geldi. Yavrunun ciddi bir zarar görmemesi için de kedileri ayırmaya karar verdik.