Kedilerinizin Tırnak Bakımını Banyosunu Nasıl Yapıyorsunuz?

hilal34

Anket

Tırnaklarını kestirip banyo yaptırıyorum
(4 oy)
Tırnaklarını kestiriyorum ama banyo yaptırmıyorum
(2 oy)
Sadece tırnaklarını kestiriyorum
(6 oy)
Sadece banyo yaptırıyorum
(1 oy)
Toplam (13 oy)

tırmalama tahtası yeterli oluyor mu? banyo yaptırıyor musunuz?

10 CEVAP

Denizzzzzz

Ben sadece tırnaklarını kesiyorum banyoyu gerkli görmüyorum vede sağlıklı kedinin deri dengesini bozuyor tüy sağlığını etkiliyor.Zaten onlar temi hayvanlar buna gerek yok bence

sezind

Bence kedinize banyo yaptırmayın özellikle psikolojik olarak çok etkiliyor onları, gereğinden fazla stres yapıyorlar. Tüyleri düzgün olsun diye yıkıyorsunuz ama stres yaptığı için daha fazla tüy dengesi bozuluyor bu sefer. Onlar zaten kendilerini temizliyorlar bütün gün. Tırnak kesme işini ise kedi uyuyorken yapmanızı tavsiye ederim. Yoksa kestirmeyebilir. Tırnaktaki kırmızı çizgiye kadar kesiliyor. Fazla kesmemeye dikkat etmelisiniz. İnternette bir sürü tırnak kesme videosu da var bir kere izlerseniz anlarsınız zaten.

Benim1kedimvar

Kedimin sadece tırnaklarını kesiyorum ama banyo yaptırmıyorum acil durumlar dışında tırmalama tahtası peki yeterli olmuyor tırnak kesimi kadar Ama tırnak kesmenin ömrünü uzatıyor

zaten uzadığını göreceksiniz çizmesi artacak o zaman kesersiniz. Yalnızca kırmızı kısma yaklaşmadan beyaz yeri kestiğiniz için çabuk uzuyor ben genellikle 2 haftada bir kesiyorum. Kulaklarının temizliğine falan dikkat ederseniz kendisi gerisini hallediyor zaten yıkamayın

nifito

Merhabalar. Kardeşim küçükken önlem almak sebebiyle kedimin tırnaklarını kesmiştik. Ama şu an tırmalama tahtası kullanıyor ve banyo yaptırıyoruz.. Tırnaklarını döküyor kendiliğinden.

Fazla titizseniz ve bir türlü o kedinin ne kadar yalayarak kendini temizlendiği söylüyor olunsa da içinize sinmiyorsa elinizi ıslatıp türlerini öyle yıkayabilirsiniz direkt su altına tutmadan ya da nemli bir bezle sildiğinizde de yeterli oluyor. Şampuan gibi kimyasal bir madde kullanmayın derim ben çünkü hem kendini yalıyor hemde arkadaşların dedikleri gibi zararlı

efruzg

Tırnaklarını kesiyorum. Gerekli durumlarda banyo yaptırıyorum.

hilal34

Ondan önce tırmalama tahtası sonra tırnak kestirmek banyo mantıklı o zaman. Tırnakları ne kadar zamanda bir uzuyor ve banyosunu nasıl yaptırıyorsunuz kedim suyu sevmiyor o yüzden sizde çok zorluk çıkarıyor mu

hilal34

Teşekkürler herkese

hilal34

Banyo keyfi değil temizdir kediler aynen fakat parazit döktü o yüzden düşündüm yaptırmayı. Tırnaklarıda tırmalama tahtası iş görürse gerek kalmayacak kesmeye.