Sokaktaki Canlara Hangisi Verilmeli?

Insan

Dışarıdaki kedilere verilen yemekleri gördükçe içim acıyor.Bu yüzdende onlar için arada bir et almaya karar verdim.Ben çiğ verme taraftarıyım ama bi yandanda parazit ten korkuyorum.Haşlayarak mı veriyim?Çiğ mi veriyim?Etlerde parazit riskini nasıl kaldırabiliriz?

1 CEVAP

Rapisa

Merhaba ben biraz araştırmıştım Facebook ta çiğ beslenme grubu vardı ismini hatırlamıyorum bir bakın. Çiğ vermek istiyorsanız etleri üç gün dondurup bakteri varsa ölmesini sağlamalısınız.çözdürüp oda sıcaklığında verebilirsiniz. Dondurmak istemezseniz haşlama olabilir. Ben bahçemdeki kedilere haftada bir tavuk haşlayıp veriyorum fakat tavuğu iyi ayıklamak gerekiyor. Butunda lades kemiği oluyor çok ince bazı kedilerin boğazında kalıyormuş. Ben yaşamadım dikkat ettim. Böyle yapabilirsiniz. İmkanınız varsa kırmızı ette okur bayram eder kedicikler