Kedimin İlginç Tüy Dökümü

Benim1kedimvar

Kedim in sirtindan ve kuyrugundan tuy dökümü vardi . artik sadece karnindan dokuluyor.

Sirtindan hic dökülmüyor degil . dökülüyor ama bizim sacimizin dokuldugu gibi az az dokuluyor .

Siz daha once böyle bir sey yasadiniz mi ? Anlami nedir ?

5 CEVAP

nifito

Merhabalar. Benim kedimin boynundan ve cinsel organından dökülüyordu tüyleri. Neredeyse arka tarafında hiç tüyü kalmamıştı. Veterinere götürdüm. Mantar olduğunu söyledi. Tüy dökülen yerlere pamukla pansuman yapmamı söyledi ama kedim pansumandan hemen sonra kendini yalamaya başladığı için pek bir sonuç alamadık tentürdiottan. Ama sonra aklıma eczaneden normal mantar kremi almak geldi ve uyguladık. Eski haline döndü. Yani eğer kedinizin belli bölgelerinde fark edilecek kadar dökülüyorsa mantar olabilir. Eğer fark edilecek kadar eskisinden daha çok dökülüyorsa yaz mevsimine girmemiz, mama değişimi yada taşınma gibi olaylarda yaşanan stresten dolayı olabilir. Dökülen tüylerini tüy toplama eldiveniyle almanızı öneririm. Böylece etrafa yayılmayacaktır.

Benim1kedimvar

Ggg

Benim1kedimvar

GGG

Benim1kedimvar

Derisi görünecek kadar dökülmüyor ilginç olan şu ; kedim önceden hep sırtından dökülüyordu karınından çok az dökülüyordu . Şimdi sırtından dökülmüyor karnından az az dökülüyor

nifito

Veterinere götürdünüz mü?