Tavuk Alerjisi?

meowsshi

royal canin kullanmak istiyorum ama kedimin tavuk alerjisi var, royal canin de kümes hayvanlı. sizce sıkıntı olur mu? içeriğinde bazı siteler tavuk var diyor bazıları yok emin olamıyorum. elinde olan varsa bakabilir mi paketin arkasına? (kısır ve yetişkin olanı)

3 CEVAP

Insan

Royal Canin kullanmayın derim.

Kurutulmuş kümes hayvanı proteini, mısır, bitkisel proteinizolatı*, bitkisel lifler, hayvansal yağlar, hidrolize hayvansal proteinler, pirinç, buğday, pancar küspesi, mısır gluteni, mayalar ve ilgili kısımlar, mineraller, balık yağı, frukto-oligosakkaridler, soya yağı.

Bakın şu içeriğe zerre et yok.(Protein et demek deil sadece protein)

Mama içeriklerinde en çok olandan en az olana kadar yazılır.Bakın ikinci içerik MISIR.

Royal Canin Yerine

N&D
ye bakabilirsiniz tavuksuz çok çeşidi var

Proplan severek yiyorlar fakat pek tavsiye etmiyorum. alerjisi olan kedimize n&d dışında tüm mamalar alerji yapıyor. hills bile alerji yaptı. çok geçmiş olsun. eski mama, yeni mama geçişini doğru yaparak hills deneyebilirsiniz.

meowsshi

nd yumuşak kaka sorunu yaptı bizde ve yemiyor. hills nasıl veya proplan sizce?