Kedimi Dışarı Çıkarmak İstiyorum

Kedimi dışarda gezdirmek istiyorum ama korkuyorum nedense. Sadece iç ve dış parazit aşılarını yaptırıyorum herhangi bir sprun olur mu sizce

14 CEVAP

Bu konuda be yapmak lazım. Başka kedilerle temas etmemesi falan engek olur mu

Tasmasını takıp gezdirin ama bir sorun olacak gibi olursa taşıma çantası varsa ona da koyabilirsiniz bence

Tasmayla gezdirmek istiyorum zaten evin bahçesinde falan ama kediler daha narin hayvanlar gibi geliyor bana. Hastalık kaparsa falan diye de korkuyorum

Kediniz cins kedi mi yani fotoğraftaki kedi mi

gulsundusmez

kısır olmak zorunda diğeri hayvana işkence alacağı kokulardan delirip eve geldiğinde agresifleşip size saldıracaktır.

Mavi rus kedisi olduğunu düşünüyoruz. Kısırlaştırma konusunda da haklısınız sanırım

simbakedi

evet her türlü hastalık riski var

Bu konuda be yapmak lazım. Başka kedilerle temas etmemesi falan engek olur mu

Ysmnalmc

Dışarı çıkartacaksanız heleki diğer kediler ile teması olacaksa tüm aşılarını yaptırın hastalık kapabilir

Hzlcelebi

Niye gezdirmek istiyorsunuz sokak kedisi mi yani eve alışması zor olan kediler gezdirilir evde durmadıkları için ki eğer fotoğraftaki kediyse gerek yok çok hassaslar cins kedilerin bağışıklığı sokak kedileriyle aynı değildir bilginiz olsun karma aşının mutlaka olması gerekiyor ayrıca

meowsshi

tehlikeli bence. üstelik en basitinden dış parazit bile sıkıntılı. kedilerin nadir olduğu yerlerde olabilir ama ben olsam yapmazdım sanırım. ben de heveslenip gezdirme tasması aldım ama kullanır mıyım, sanmıyorum.

Kediasigi4

Ben gezdiriyorum kedimi. Normalde tasma takıyorum ama bazen de serbest şekilde salıyorum sokağa. Benimkinin tüm aşıları yapılı, etraftaki kedilerle çok yakın temasa girmesine izin vermiyorum. Çok uzun zamandır çıkıyor bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım

Superisi814

Karma asilarin nelerden korudugunu arastirirsaniz, kediniz dişarida gezsin gezmesin yaptirirsiniz..