Scottish Fold Yavru Kediler İçin En İyi Mama?

kedimedisever

Bir yakınımız 2 kedi sahiplenmiş(daha doğrusu almış) biri british diğeri scottish cinsi. 1 ay baktı ben bunlara bakamıyorum diye geri satmaya çalıştı. Bende sahiplendim ben bakarım diye. Ama cins kedilerin hassas olduklarını bildiğim için onlar için en iyi mama ne kullanabilirim? Vitamin mineral bağışıklık için vs ne kullanayım ya da kullanmam gerekir mi? Yavrular çok çelimsiz duruyor bir de bağışıklıklarının düşük olduğunu düşünüyorum ne vermeliyim?

16 CEVAP

Al işte! Neyse ki sahiplenmişsiniz ikisini de yoksa sonlarını hayal etmek bile istemiyorum. Beslenme işiyse biraz bünyeye bağlı. Bünyeyi cins de etkileyebiliyor ama mama denemeden bunu anlamanız imkansız maalesef. Tekir bi sokak kedisi vardı kışın evime alıyordum donmasın diye. Kediye tavuktan başka her şey dokunuyordu. İki öğün üst üste ciğer yesin, ishaldi. Mama veremiyordum zaten korkumdan hangisini denediysem yaramadı. Çok hassas bir bünyesi vardı yoğurt ve haşlanmış tavuktan fazlasını kaldıramıyordu kolay kolay. Cins evet bir yere kadar dayanıklılığı etkiliyor ama "scottishlere şu mama kesinlikle olmaz, britishler mutlaka x mamasını yemeli" de diyemez kimse. En iyisi deneyerek görmek kısaca:)
Brit care'in hassas kediler için özel mamaları var. Tavşanlısı mıydı hindili mi tam emin değilim ama bakarsınız siz. İçeriği temiz bir mama, yüksek protein ve gerçek et içeriyor üstelik tahılsız.
Acana da preminium bir mama. Hatta türkiye piyasasında alabileceğiniz içeriği en iyi mama. Biraz pahalı, iki kedi besliyorsunuz zorlanabilirsiniz.
Naturea da içeriğini sade ve makul bulduğum bir diğer marka. Stok sıkıntısı da olmasa tadından yenmez.
Ortalama ossun iyi ossun diyorsanız da bozita ve sanabella var. Tavsiyem 10/5kglık büyük paketlerle almanız. uzun vadede daha ucuza gelitor

kedimedisever

Hills ve royal canin kitten nasıl sizce?

mrcasper

4 aylık olana kadar Royal Canin baby cat kullanın sonrasında acana first freast e geçiş yapabilirsiniz bende aynen böyle yapacağım

Palyaco

Cins kediler çabuk kilo alıyorlar karbonhitrat orani 25 geçmeyen mamaları tercih edin acana orjin yada tru intich bu mamalar cins kediler için diğerlerinin hepsi karbon hitrat bombası

orhdoner

Çok güzel yapmışsınız bu konuda sizi takdir ettim gerçekten keşke herkes sizin gibi olsa hayırlı olsun kedicikleriniz ne güzel uzun ömürlü sağlıklı olurlar inşallah ☺️ Ben ND kullanıyorum kuzu etli olanını gayet de memnunum bir sorun çıkmadı yavru olan için de var çeşitleri sağlıklı huzurlu mutlu günler dilerim 🥰

Esims

Mama olarak Acana öneririm. Gayet besleyici bir mama. Bağışıklık konusunda da veterinerinize götürdüğünüzde zaten kedinizin bağışıklık yükseltici vs. ye ihtiyacı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bir sorun yoksa kuru mama, haftada 1 kere yaş mama, günlük ödül maması ve biraz daha büyüyünce malt vererek kedinizi büyütebilirsiniz😊

kedimedisever

Teşekkür ederim şuan da veteriner arayışındayım :) iyi bir veteriner bulamadım henüz

AlbayPars

Hangi şehirdesiniz ?

kedimedisever

Ankaradayım tavsiye edebileceğiniz veteriner var mı?

losive

Size yakın mı bilmiyorum ama dorukgiller veteriner kliniği iyi bir veteriner youtubeda da dobida diye kanalları var

kedimedisever

Aa evet o sayfayı takip ediyorum yeri nerde acaba

kedimedisever

Uzakmış orası ya :(

Lils

Hills berbat kilosu çok pahalı ve et unu kullanıyor içeriğinde. Sanırım sadece veterinerlerde satılan hasta kediler için olan vet serisi güzelmiş. Royal canin de fiyat olarak pahalı içeriğinde kümes hayvanları proteini geçiyor. Ne olduğu belli değil. Bozita ve sanabelle içerik olarak benzer ama daha açıklayıcı mamalar diye hatırlıyorum

Palyaco

Aman sakın hills royal kullanma benim kedimde scotish fold suan cok kilolu diyete geçtik acana indor hairbal geçtim karbonhitrat 23 onun için karbonhitrati düşük mamaları tercih edin

kedimedisever

Acana çok pahalı :/iki kediye birden alamam daha uygun ama iyi olan mama hangisi