Çam Pelleti

chuckysmom

Arkadaşlar biz bugün 10 aylık kedimle çam pelletine geçtik. Alışması içinde içine biraz eski kumundan koydum. Ama kedim içine girmemek için uğraşıyor ve çam pelletinin tanelerini ağzına almaya çalışıyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Ağzına alması devam eder mi? Ya da ne kadara alışır? Merak ediyorum, yardımcı olur musunuz? Not: alta kullandığım markanın fotoğrafını bıraktım. İyi bir marka mı?

4 CEVAP

Yumosi

iki avuç koyun üstüne sadece ilk gün,takip eden 2. gün yine 1-2 avuç koyun, böyle böyle peleti yavas yavas arttırın, 15 gün sonra pelete girecektir. ben böyle yaptım ve işe yaradı. ayrıca 2. bir kapta da pelet koyun. onu da hep görsün koklasın oynasın. böyle alışıyorlar.

dezgicavus

Ben bir avuç koyup denedim bir hafta boyunca yemeye çalıştı, eve taşıdı ağzında o yüzden vazgeçmek zorunda kaldım :( benimki topaklanan peletti defalarca ağzından aldım. Ama bu kediden kediye değişen bir durum alışma süreci

orhdoner

Benimkiler 2 günde alıştı hemen yaptılar demek ki kediden kediye değişiyor

Bizimkiler ilk koyduğumda korkutular patilerini dokundurtmaya çalıştım kaçtılar. Hiç karıştırmadım eski kumla sonra baktım mecbur girmişler ama olabildiğince patilerini değdirmiyolardı. Ön patiler yerde popo kumda öyle yaptılar 2 gün sonra alıştılar. Kedinizin kum dışına yapma gibi bir alışkanlığı yoksa mecbur gidip yapar