Kedim Kanlı Kaka Yapıyor

Seymaoz5

kedim kakasını kanlı yapıyor veteriner yediği bir şey dokunmuştur dedi ama ek gıda vitamin vs söylemedi ne almalıyım?

11 CEVAP

simbakedi

bence başka bir veterinerle de görüşmelisiniz bana bu konu bu kadar basit gibi gelmedi açıkçası

Seymaoz5

evimin yakınlarında hiç veteriner yok bilmiyorum ne yapmalıyım dışkısının fotoğraflarını falan çekip attım mama değiştir dediler sadece ve veteriner masrafları çok pahalı ek vitamin denemeden gitmek istemiyorum açıkçası

dezgicavus

Kanlı dışkı problemi bende yaşadım ama durum o kadar basit değil yani . Kan taze, kırmızı, parlek ve sona doğru ise bağırsak kaynaklıdır. İç parazitte yapar, yediği maması de ağır geliyor olabilir (balıklı mamada yaşadım ben). Probiyotik takviyesi çabuk toparlamasına yardımcı olur, mama değişimi deneyebilirsiniz, hatta veteriner neden gastrointestinal mama önermemiş anlamadım. İç parazit aşısı da 1 aydan fazla olduysa tekrarlanabilir parazit kaynaklı mı diye. O yüzden bence başka bir veterinere gidin bu kadar yüzeysel bir cevap yeterli değil yani.

dezgicavus

Vitamin değil de probiyotik ile bağırsağı desteklemeniz daha iyi olur.

Seymaoz5

sanırım bağırsak kaynaklı çünkü sümüklü bir yapıda geliyor ve en son dışkılama bittiği zaman akıyor royal canin aldık ama geçeceğini sanmıyorum probiyotik takviyesini de alacağım çok sağ olun

dezgicavus

Mama değişimi ve probiyotik takviyesi ile toparlar büyük ihtimalle. Bizde de aynı mukuslu ve taze kandı 1 ay gastrointestinal mama kullandım ve ardından eski mamasını değiştirdim ve probiyotik kullandım şuan çok iyi :)

edmrcglu

iç parazit olabilir benim kedilerimde de olmuştu 5 gün hap tedavisi uyguladı veteriner. geçmezse veterinere sadece dışkı testi istiyorum dersiniz 70₺ olması gerekiyor dışkıda parazit varsa hap verir size. geçmiş olsun

simbakedi

fotoğrafını çekip herhangi bir veterineri arayabilirsiniz. sokağa çıkma yasağında veterinerler açık uzak da olsa eğer zamanınız varsa götürebilirsiniz de. vitamin takviyesinin bir yararı olacağını sanmıyorum. normal zamanda yediğinden fazla vermek yararlı değil

Seymaoz5

sanmıyorum aşılarını yapıyoruz sürekli

Rapisa

İç parazitini yaptırmadıysanız Sitraks şurup büyük kediler için 1ml verebilirsiniz fiyatı uygun ben bunu kullanıyorum. Kediniz kızsa kısır değilse bu yüzden de olabilir. Yeni doğum yapmış kedilerde de oluyor

reye

İshal ve kanlı yapıyorsa benim kedimde de olmuştu. Parazit yumurtaları olduğunu söyledi kakasında. Başka bir veterinere götürün derim ama yanınızda kaka örneği de alın küçük bir kaba onu test edip baksın ne olur ne olmaz. Geçmiş olsun