Kedimin Ayağında Tırnağında Daha Dorusu Bir Şişlik Var Nedir Ne Yapmalıyız ?

mINEoZDEMIR

Kedimin ayağında bir şişlik var ev bahçeli çıkıyor geziyor , birşey mi battı acaba . Sizce nedir ? Kedim 1.5-2 aylık Ne yapmalıyız .

3 CEVAP

Superisi814

Kedinizin patisine bir sey batmiş olabilir , bir böcek filan isirmis olabilir.Once dikkatli bir sekilde tirnaklarini kontrol etmelisimiz , kirik var mi diye.Patiyi tutup , derisini ileri dogru itin, tirnaklar dısari cikicaktir.Yine pati altini iyice kontrol edin.Bir de parmak aralarina bakmaniz gerek.Bazen diken filan batmiş iceride kalmiş olabiliyor.Cimbizla filan cekip almak gerekebilir.Dikkatlice tek tek bakin önce .

mINEoZDEMIR

Yaranın ucunda tırnak var dışarda gezdiği için de kum olmuş etrafı , Yürüyebiliyor ama kardeşine göre daha az hareketli yıkayıp batikon sürsek bir şey olur mu ? Ya da birşey yapmayıp veterinere mi götürsek ?

Superisi814

Yikayin ve batikon sürün.Yara derin degilse bence bir de antibiyotikli merhem de uygulayabilirsiniz.Görmeden bilmeden veterinerr götürmeyin demek benim haddim degil.