Kedimin Sırtındaki Cerahatli Yara!?

Arkadaşlar Bu Yara Kedimde 4-5 Gündür Var Ama Bu Sabah Baktığımda İltihaplandığını Fark ettim, Fotoğrafta Göründüğü Gibi Tüyleride Gitmiş
Ve Yarası Git gide Büyüyor
Sizce Bu Nedir? Daha da Büyürse?

7 CEVAP

Güncel: Arkadaşlar Bugün Veteriner Kliniğine Gittim Veteriner Hekimimiz "Kuru Maması Dışında Birşey Veriyor musunuz?" Diye Sordu
Bende Malt, İdrar Yolları Rahatsızlıklarını Önlemek İçin Tablet Ve Yaş mama Kullandığımızı Söyledim
Yaş mama Kullanmayı Bırakmamızı Söyledi Yaş mamanın İçinde Olan Herhangi Bir Şeye Alerjisi Olduğunda Bu Tür Durumlarla Karşılaşabileceğimizi Söyledi
Eğer Yaş mamayı Kullanmadığımız Halde Yarası Büyürse Müdahale Edecekmiş Veteriner Hekimimiz.
Yarası Bazen Kanıyor Keşke Hemen Müdahale Etseydi Yara İlerlerse Tedavi Zorlaşır Diye Sanıyorum :(

mrcasper

bence acilen veterinlere danışmalısın açık yara olduğu için mikrop kapabilir hemen tedavi olmalı

Teşekkürler @mrcasper :)
Yarın Veteriner Kliniğine Gideceğim Mama Almak İçin
Fakat İlla Kedimide Götürmelimiyim Veteriner Hekim İlacı Verse Ben Uygulasam? Boxını Pek Sevmiyorda Kedim :(

Rgms

@kedipetlebim Geçmiş olsun. Benim de başımda buna benzer bir dert var. Algıda seçicilik, her soruyu okuyup içimi döküyorum🙈 Kızım egzama olmuş. Geçen haftadan beri veterinerlerdeyiz. Başlıkta açmıştım, ordan da okuyabilirsiniz.

Ben de çok yaş mama veriyordum. Ama bir ay önce kısırlaştırması olmuştu. Yaş mamadan mı, kuru mamadan mı, ameliyat sonrası stresten mi bilemiyorum.

İlk öncelik yarayı kurutmakmış. Bunun için maalesef stereoid ve antihistaminik, ayrıca bakteri kökenli olabileceğini düşündüklerinden antibiyotik iğne oldu. Üç gün boyunca, üçlü şekilde.😥 Şu anda benden muhtemelen nefret ediyor. Box’ına koyup koyup iğneye götürdüm. 🤷🏻‍♀️ Tek iyi yanı yarası kurumaya başladı. Kaşımıyor. İnşallah iğnelerin etkisi geçince de iyilik hali devam eder.

Ancak ben iğneler dışında ger gün crystalin ile silip ardından batikonla temizliyorum.

Keşke bir şey önerseydi diyorsunuz değil mi içinizden, Onları böyle görmek iç parçalıyor. 😞

Güncel 2: Arkadaşlar Kedimin Yarası Yavaş Yavaş Kabuk Tutmaya Başladı Fakat Bir Türlü İyileşmiyor
Yarasını Arka Ayağıyla Kanatıp Kabuk Tutan Yarayı Tekrar Açtı
Böyle Bir Döngüdeyim İşte :(

Rgms

@kedipetlebim Şifalar diliyorum. Kıyamam kim bilir nasıl kaşınıyor ki öyle kanatıyor😔

Biz en son pazartesi gitmiştik. Bizim de kaşıntısı ara ara oluyor. Biraz kızartabiliyor, ekstra olarak cleapet aldım. Onu da sıkıyorum ama düzenli değil çünkü biraz irrite oldu. Tüyleri son hız dökülmeye devam ediyor. Mamaları da bitmek üzere. Kuzulu bir mama arayışındayım. İlk farkettiğimde ilk veterinerine gittim, bir şey yok bence geçiyor dedi.🙄 Bir de 100 TL aldı. İkincisinde başka veterinere gittim. Bahsettiğim iğneleri yaptılar ve ilk muayenede muayane + iğnelerle 200 aldı, üç günlük enjeksiyon toplamda 400 tuttu. Geçmezse vetlife balıklı mamayı alalım dediler. O mamada 200 TL imiş. Evet parasında değiliz, Onları öyle görmek çok can yakıcı 🙌🏼 ancak her seferinde deneme tahtası gibi sanki hayatlarında ilk kez egzama görüyorlarmış gibi çok övülen veterinerlerin izledikleri yola hayret ediyorum. Üstüne bir de dünya para ödüyoruz çözümsüzlükler için. Bu canlar ise bir sürü stres oluyor her gidip gelmede. İnşallah tekrar kötüleşmez ama öyle olursa üçüncü veterinere mi başvurayım yoksa devam mı edeyim şu an kafam çok karışık. 🥴

Siz imkanınız varsa bir başka veterinere daha danışın derim. 👍🏻

Merhaba egzamadan biz de çektik. Tavuklu mama galiba problem hala emin değilim. Sabah akşam dr. Animal la pamukla silip üzerine beklazon krem sürdük 1 ay falan sürdü sonra tüyleri çıktı. Tabi tavuklu mamayı da bıraktık