Alerjik Kediler İçin Mama

Merhaba kedim 11 aylık bir tekir, sahiplendiğimden beri acana ve nd harici mama kullanmadım. Acana kullandığım zamanlarda deri alerjisi arttı, nd ise kakasından aşırı bir koku ve tüy dökmesi yapıyor. Öneriniz var mı? Tahıllı mamalar tercih etmedim hiç ama acanaya rağmen kedimin alerji olmasını anlamadım..

3 CEVAP

Yumosi

sizin durumunuzda az tahıl belki de iyi olabilir. ya da protein tipini değiştirmeyi deneyebilirsiniz bahsettiğiniz mamalar içerisinde. Örneğin balıklı ise kuzu etli ya da tavukluya dönmek gibi.

orhdoner

Acana bizde de alerji yaptı kaşıntı tüy dökümü arttı gene ND kuzu etliye döndüm şuanda durumları iyi çok geçmiş olsun tavuk ve kümes hayvanlı içerikli planlar genelde kaşıntı tüy dökümü yapabiliyor bazen de balıklı mamalar alerji yapıyor belli olmuyor bünyelerine bağlı sağlıklı huzurlu mutlu ömürler dilerim ☺️

Neye alerjisi olduğunu bulmak çok zor oluyor. Zaman alıyor mama denemekten ocağınıza incir ağacı dikiliyor. Mama içindeki bir ete tahıla veya bakliyata alerjisi olabilir. Ben hala anlayamadım mesela tavuk diyordum ama 2 gündür diğer kedime verdiğim tavuklu mamayı alerjisi olan kedim yemiş ama kaşınmıyor. Halbuki hills in yaş mamasını deneme amaçlı önceden vermiştim tavukluydu yediği an deli gibi kaşınmaya başlamıştı. Bu yedikleri gimcat tavuklu yaş mama bir kaşınma yok. Çok zor Allah yardımcınız olsun