Kısırlaştırma Sonrası Kabuğun Düşmesi

Anket

Normal
(8 oy)
Değil
(0 oy)
Toplam (8 oy)

Kedim 12 gün önce kısırlaştı. Yarası kabuk bağladı. İyidir diye düşündüm. Ameliyatı da çok iyi geçti. Bugün de kabuk olan yerlerden biri düştü. Kedim erkek. Ama sanki iyileşmemiş gibi bir his oldu içimde. Pek de anlamadım. Sormak istedim. Daha önce kedisini kısırlaştıran varsa bu süreç doğal mı? :(

5 CEVAP

sezind

İyileşmiş gözüküyor bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ben de 3 erkek kedimi kısırlaştırmıştım zamanında. Sadece bi tanesinin testislerinde ufak bıçak çiziği gibi yara olmuştu onun için merhem kullanmıştım. Ama sizinkinin kabukları vs de düşmüş iyi gözüküyor. Yine de aynı fotoğrafı veterinerinize de gösterin isterseniz çok geçmiş olsun bu arada kısırlaştırarak en doğrusunu yapmışsınız 🙏🌺

SenanurKsl

Fotoğraf net değil çok anlaşılmamış ama normal geldi bana, kabuk bağlayan yara neresinde olursa olsun düşüyor zaten iyileşme belirtisi olarak. Sarı bir sıvı akmıyorsa(iltihap kapmamışsa), kanayan açık bi yara değilse korkmanıza gerek yok. Yine de içiniz rahat etmiyosa vetinize sorun o daha iyi bilir.

Şimdi baktım kanamış biraz kısa bir çizgi var zaten. Acaba yalayarak kabuğu erken mi düşürdü. Salı günü veterinere gidecek. Kanaması normal mi

SenanurKsl

Kanama derken daha derin bi yaradan bahsetmiştim. Sizinki öyle durmuyor, çizgi gibiyse sadece kabuk düştüğü için minik kanama olmuş olabilir. Mesela iki erkek kedimden birininki çabuk iyileşmişti. Ama sarman kedimde sizinki gibi o kısım hafif yara olmuştu, diğerine göre daha geç iyileşti ama sorun çıkamamıştı. Acil bi durum gibi gelmedi bana canınızı sıkmayın, geçmiş olsun 🌸

tacoberry

su anda kedimde de ayni durum var filtrelerden ayni durumu yasayan var mi diye arattim da buldum 😢 gercekten telaslandim ama normalmis sanirim