Köpeğim Evde Yalnız Kalamıyor

elsathedog

11 aylık cocker golden kırması dişi bir köpeğim var 3 aydır benimle evde yalnız kaldığında sürekli havlıyor bir aydır her gün en az 10 dk yalnız bırakacak şekilde evden ayrılıyorum alışması için ve çıkarken televizyon açıp etrafa ödül maması ve kemik bırakıyorum dikkati onlara kaysın diye ancak işe yaramıyor 5-6 dakika sussa bile sonra tekrar havlıyor ne yapmalıyım

6 CEVAP

blue_hpood

kka’dan eğitim almalısınız.

puglife

Eğer zaman verdiğiniz hâlde alışmıyorsa sizin yapacağınız pek bir şey kalmıyor, eğitim almak şart.

zibityus

televizyon açıp ödül maması bırakırsanız köpeğin daha çok strese girmesine sebep olursunuz. bunları yapmayın ve evden çıkarken sizi görmemesini sağlayın

zibityus

havladığında yanına gitmeyin

elsathedog

@zibityus ne yazık ki dediklerinizi de denedim ancak sonuç alamadım

elsathedog

@puglife önerebileceğiniz bi eğitmen var mı