Köpeğim Kabız

pasakli_

Mama değişikliği yaptık, 15 gündür Friskes Active kullanıyoruz, mama taneleri oldukça büyük ve sert yani çiğnemeden yiyemiyor. çok da severek yemeye başladı ancak kabızlığı var sürekli ot yemeye çalışıyor. zeytinyağı veriyorum ancak pek işe yaramıyor. bazen günlük yapamıyor tuvaletini ertesi gün çok zorlayarak yapıyor. veteriner likit vazelin önerdi. Ancak veterinerde iç parazit haplarında çok zorla yuttuğu için şırınga ya da elden hiçbir şekilde bir şey yemeyi/içmeyi kabul etmiyor. Suyuna eklediğimizde de kokusunu alınca su içmeyi de reddediyor. Mamasına zeytinyağı ekledim onu da reddetti ve yemedi. kabızlık için önereceğiniz bir çözüm var mı?

4 CEVAP

FA

Mamasına hindistan cevizi yağı koyabilirsin ya da direkt kaşıkla verebilirsin.Kediler genelde seviyor

pasakli_

Teşekkür ederim

Mehmetkra

Mamayı değiştir kullandığın mama çok kötü

puglife

Mama sebebiyle kabız olmuştur, mama değişikliğini ani mi yaptınız yoksa önceki mamasıyla karıştırarak yavaş yavaş mı vermeye başladınız?