Sahilde Kedilerin Arasında Yaşayabilir Mi?

nifito

Yurik i sokakta ölmek üzereyken bulmuştum. Şimdi sağlığına tamamen kavuştu ve evde onunla birlikte 3 kedim var. 2 yetişkin kedim onu aralarına aldılar fakat yuriki bütün çabalarıma rağmen sahiplendiremedim. Sahilde kedilere bakılan bir yer var. Yemekleri suları veriliyor. Oraya bırakmayı düşünüyorum. Hem yeşilliklerin içinde dilediği kadar koşturabilir. Sizce onun için zor olur mu ?

6 CEVAP

Tsubasa9

Şaka mısın sen ? birde flood yapmışsın. Kediler doğası gereği yaşadıkları ortama o kadar alışır ki en ufak bir değişiklik bile onları huzursuz edebilir kaldı ki yaşadığı ortamdan ve de üstelik sahibinden bir anda ayrılacak. Hayvanın yaşayacağı huzursuzluğu, gireceği depresyonu tahmin edemiyosun herhalde. Bir de 100 bin puan yapmışsın ama bir şey öğrenememişsin.
Nifito böyle bir şey yapacaksan birden yapmayın, bir anda hayvan neye uğradığını şaşırır. Bu değişikliği onu üzmeden ve başına herhangibi bir şey gelmemesi için birden değil alıştıra alıştıra yapmanız gerekir.

Tsubasa9

Disariya birden alisamazlar. Birden koymayin. Hergun alistirin yarim saat 1 saat gezsin yaninizda. Birde sokaginiza alistirsaniz arada bakarsiniz hem.

Goupe

Saçmalamayın tsubasa9. Neye dayanarak böyle birşey söylediniz?

Sevgili nifito öncelikle bir dostumuzu ölümden kurtadığınız için tüm hayvanseverler adına teşekkür ederim. Kediler köpekler gibi değildir. Bir köpek sahiplenip mamasını suyunu verirseniz tembelleşir ve sokağa atıldığı zaman oturduğu yerden yemek bekler. Kediler ise ne kadar evde kalırsa kalsın sokağa çıktığı anda eğer evin yolunu bilmiyorsa kaybolur yeni arkadaşlar bulur yemek su bulur ve hayatta kalmaya çalışır. Yani konuyu fazla saptırmadan söylemeliyim ki kediye gerçekten bakamıyorsanız gidin ve bırakın. Tabiiki diğer kedilerle anlaşması anında olmayacak fakat çokda uzun sürmeyecek. Hergün gidip kontrol edersiniz :) Kediler sokakta bile kimse yemek su vermeden yaşayabiliyorlarsa orada senin dostun çok rahatlıkla yaşar. Gönlün rahat olsun.

Goupe

Saçmalamayın tsubasa9. Neye dayanarak böyle birşey söylediniz?

Sevgili nifito öncelikle bir dostumuzu ölümden kurtadığınız için tüm hayvanseverler adına teşekkür ederim. Kediler köpekler gibi değildir. Bir köpek sahiplenip mamasını suyunu verirseniz tembelleşir ve sokağa atıldığı zaman oturduğu yerden yemek bekler. Kediler ise ne kadar evde kalırsa kalsın sokağa çıktığı anda eğer evin yolunu bilmiyorsa kaybolur yeni arkadaşlar bulur yemek su bulur ve hayatta kalmaya çalışır. Yani konuyu fazla saptırmadan söylemeliyim ki kediye gerçekten bakamıyorsanız gidin ve bırakın. Tabiiki diğer kedilerle anlaşması anında olmayacak fakat çokda uzun sürmeyecek. Hergün gidip kontrol edersiniz :) Kediler sokakta bile kimse yemek su vermeden yaşayabiliyorlarsa orada senin dostun çok rahatlıkla yaşar. Gönlün rahat olsun.

nifito

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Goupe

bak tysybasa9 cum ben floodu yapmadım sitenin kendi hatası bazen 2 bazen 10 tane otomatik atıyor bu durumu o "100 bin" puanı yaparken çok defa yaşadım. heralde hayvanı hergün oraya 1-2 saat götürürken evin yolunu ezberleyebileceğini düşünmediniz. evet bir huzurluzluk yaşayabilir fakat evinde besleyemiyorsa bunu yapmak zorunda sokağa atacak hali yok başka şansı yok.