Kedim İlk Defa Dışkısını Kum Kabının Dışına Yaptı

Hyacinthum

7 Aylık tekir kedimi 2 ay önce sahiplendim. 2 aydır hiç tuvalet problemi yaşamamıştık ancak bu gün dışkısını kum kabının dışına yapmış. Spesifik bir yere değil yürürken geçtiği her yere yapmış. Daha kısırlaştırılmadı acaba kızgınlığa mı girdi diye düşündüm ancak belirtileri göstermiyor. Sorun ne olabilir bir fikri olan var mı?

7 CEVAP

talkinghead

üstteki yoruma katılıyorum. bir de kabı temiz olsa bile kum kalitesizse kokuyordur ona belki. bizimki de bir kez dışarıya yaptı ama o an kumu yok diye market kumu almıştım felaket kalitesizdi kokusundan rahatsız olmuş olacak ki dışarıyı kirletmişti yeni iyi kuma geçince bir daha yapmadı

indovf

Kızgınlıkla böyle bir şey olmaz. Kum kabı kirliyse, kumu az kalmışsa ve ya ishalse bunu yapabilir. Bir de stresli durumlarda (misafir gelmesi,evin düzeninin değişmesi gibi) böyle yapabiliyorlar

Hyacinthum

Kumunu daha yeni temizlemiştim. İshal değil dışkısı her zamanki gibiydi. Ancak dediğiniz gibi önceki gün evimize misafir gelmişti, çok durmadılar ancak yine de kedim çok huzursuz oldu. Sizin de dediğiniz gibi misafirden kaynaklı demek ki. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

schemsire

Ev temizlenince düzeni değişince kumu azalınca misafir gelince size uyarı olarak yapılan bir eylem 😅 arkadaşımın kedisi her temizlik sonrasında koridora sıçıyordu.

Davranışsal diyecek ve açıklama yapacaktım ama veteriner durumu açıklamış

Hyacinthum

Aynı olay 3. Kere tekrarlayınca veterinere götürdüm. Kızgınlığa girmek üzere olduğu için etrafa koku bırakmaya çalışıyor dedi. Bunu bazı kediler idrar ile bazı kediler dışkı ile yapar dedi. Ancak kilosu yeterli olmadığı için kısırlaştırma yapamıyoruz şu an. Aynı durumu yaşayanlar olursa diye belirtmek istedim.

Hyacinthum

Aynı olay 3. Kere tekrarlayınca veterinere götürdüm. Kızgınlığa girmek üzere olduğu için etrafa koku bırakmaya çalışıyor dedi. Bunu bazı kediler idrar ile bazı kediler dışkı ile yapar dedi. Ancak kilosu yeterli olmadığı için kısırlaştırma yapamıyoruz şu an. Aynı durumu yaşayanlar olursa diye belirtmek istedim.