Cok Acil Bakinnnn

suledoruk

Sokakta besledigimkedilerden birinin cenesi sismis boyle olmus neden olmus olabilir me yapmaliyimmm

8 CEVAP

suledoruk

Ciddi bi sislik var cenesinde. Dun farketmistim ama bocek yapmistir diye dusunmustum bugun kanamis dun hic kan yoktu sadece sismisti. Az once dr.animal solusyonla temizleyip antibiyotikli krem surdum bir kac gun boyunca gozlemlicem ama iyilestirmek icin ne yapmam gerektigi konusunda tavsiyesi olan varsa lutfen yazin

Renklipati

Sanki darbe almış kavga etmiş gibi yarası, bunlar değil se mantar yada alerji olabilir ama bana sanki kavga yarası gibi geldi

Hilalllllll

Ayy benim kedimde aynen böyle olmuştu ama boynunda ave daha şişti o şey 2 3 gün sonr A patladı kanadı beze oldu durumumuz olmadığı için veterinerle götüremedik. Kendi kendine 2 ayda anca iyileşti ama durumunuz varsa Bi götürün çok geçmiş olsun

suledoruk

Tesekkur ederim bu da patlamis gibi duruyor cunku dun sadece sislikti bugun kanamis. sokakta baktigim bi cocuk ama eger yarasi kotulesirse veterinere gostericem simdilik kendim yarayi temizlemeye calistim umarim en kisa zamanda duzelir:(

Batikon sürebilirsiniz

BeyzaDemirtas

Dediğiniz gibi şişlik mevcutsa iltihap boşaltılmadan dışarıdan sürülecek herhangi bir solüsyon ise yaramayacaktır. Içerideki iltihap akıtılıp, bölge temizlenmeli daha sonra yaranın çabuk iyileşmesi için müdahale yapılmalı. Kendi kendine geçmesini beklemek can yakıcı bir süreç olur ki dışarı da ne durumda olduğunu sürekli kontrol edebilecek imkanınız da olmayabilir. En temizi bir hekime gidip gerekli tedaviyi alması, geçmiş olsun.

Doğru bir müdahale yapmışsınız aynı şekilde her gün temizleyip krem sürmek iyi olacaktır. Sadece oradaki enfeksiyonun yayılma ihtimaline karşı antibiyotik de kullanılmalı diye düşünüyorum

suledoruk

Bugun iltihabi akittik tekrar yarayi temizledik ama icindeki iltihap gidince sislik yok olup yaraya donustu suan acik yara haline geldi krem sursemde temizledigi icin veterinere goturdum tesekkur ederim cevaplariniz icin 💖