Köpeklerinizi Gün İçinde Kaç Kere Ve Saat Kaçta Gezdirmeye Çıkarıyorsunuz?

merveandac

Merhaba arkadaşlar , takip ettiğim pozitif eğitimde artık profesyonelleşmiş eğitimcilerin bugün gönderilerinde bahsettiği konuyla ilgili sizin neler yaptığınızı merak ettim. Köpek sahibi olan arkadaşlar (bahçede bakanlar dahil) köpeklerinizi günde kaç defa ve saat kaçta gezdirmeye çıkarıyorsunuz , ne kadar süre gezdiriyorsunuz?

11 CEVAP

merveandac

Ne güzel , düzenli yapıyor olmanıza ben bile çok sevindim Zilli eminim ki mutlu bir köpektir . Saat .09.15 gibi instagrama attıkları bir gönderiydi yanlış hatırlamıyorsam , çiftlikteki tüm köpekleri sırasıyla gezdireceklerinden ve muhitte köpek sahiplerinden hiç kimseyi görmediklerinden bahsettiler. Aynı şeyi bende gezdirmeye çıkardığımda düşünüyorum biz 10-11 ' e kadar yatalım diye evde/kafeste mahsur kalmamaları gerektiğinden bahsetmişler. Onlar için gün , güneş doğumuyla başlıyor haliyle bayram , pazar , yaz tatili köpeklerde bunlar yok . Eğer sahiplenme sorumluluğunu aldıysak sabah / akşam gezdirmeyi aksatmamak gerek diye düşünüyorum :)

HAY_DOST

Günde 30 km

Sabah 7=2 saat
Öğlen 1=2 saat
İkindi civarı 5=2.5 saat
Akşam 9=2 saat
Anca yetiyor ona haraketli bir köpek

Whitedog

bende hergün gezdiriyorum ancak bizim kuçu tembel biraz galiba :-) 2 saat geziyoru yoruluyor resmen yürüyecek hali kalmıyor. eve gelince hemen uyuyor. :-)

Cotontzu_Siri

Ne zaman müsait olursam.

ursaminor

Her gün minimum olarak sabah 30dk-45dk, akşamüstü 30dk-45dk.
Gönderilerde ne demişler aslında merak ettim. Her cins köpekte farklı olması lazım sanırım bunun, bacak boyu, cüsse etkiliyor çünkü. Bizim kız yoruluyor mesela bir süre sonra ön patileri kaldırıp kucak istiyor bildiğin :D

merveandac

Evet tabii cinsine , egzersiz ihtiyacına göre değişiyor yürüyüş süresi . Kral Köpek Ailesi videolarını merak ederseniz youtube ' dan izleyebilirsiniz :) Pozitif eğitim adına kurdukları bir çiftlikleri var bu sene İstanbul'a taşındılar ama gerek online eğitimle gerek bulunduğunuz şehre gelerek yardımcı olabiliyorlar .

merveandac

Ne güzel , mutludur umarım her gün düzenli yapıyorsanız :)

merveandac

Gün içinde müsait olmazsanız ailenin başka bir üyesi mi gezdiriyor?

BlindCat

Ben boxer be puk besledim ikisini de sabah akşam çıkarıyordum ama boxer ile 2.5 saat geziyorduk bazen daha çok puk ile en fazla1 saat oluyordu

BlindCat

Yani cinsine göre değişiyor yani bende oyle oldu

merveandac

Evet cinsine göre , cüssesine göre değişiyor . Ne güzel cevap verenlerin çoğu her gün gezdiriyor mutlu köpekleriniz var tüyleri kadar ömürleri olur umarım :)