Kedi Beslenmesi

Arkadaşlar ben kedime ND markasının tahılsız ringa balıklı mamasını aldım çok sevdi ve sürekli mama istiyor mamanın üzerinde 35-58 gram arası vermemi söylüyor bende 55 gram veriyorum ilk aldığımda hemen verdim hepsini ama daha sonra benden sürekli mama istedi ben de mamaya 3-4 e bölerek vermeyi düşündüm şimdi 20-20-15 olarak veriyorum ama sürekli mama istiyor benden ne yapcağımı şaşırdım önceki mamasını çok sevmemişti hiç bitirmiyordu mamayı ama şimdi sürekli acıkıyor takviye olarak bir mama mı alsam yoksa daha mı fazla vermeliyim bilemedim kilo almasını da istemiyorum onun için sağlıklı da değil ayrıca ND mama yüksek bütçeli bir mama bizi biraz idare etsin istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz takviye yapmam gerekirse önereceğiniz bir mama var mı

2 CEVAP

Kediniz hareketiyse günlük mamasından daha fazlasına ihtiyaç duyuyor olabilir. Evde yaptığınız yaş mamalarla (pirinç, bulgur ekmek gibi fazlasının şekere, dolayısıyla da kiloya dönüşecek tahıllardan uzak kalmak kaydıyla) destekleyebilirsiniz öğünlerini. Tavuk mama kadar pahalı bir şey değil, bütün tavuk alıyorum ciğerle karıştırınca bir aydan fazla gidiyor bende. Bol bol su içmiş, proteinle beslenmiş, gerçek et yemiş hem de başımda miyuw miyuw bana mama ver diye dolanmamış oluyor. Çok çok ucuza geliyor ve içeriğini ayarlayabildiğim için kilo almasının da önüne geçebiliyorum. Birkaç gün deneyin isterseniz farkı görürsünüz

BeyzaDemirtas

Hareketli bir kediyse arkasında yazan miktarın maximum seviyesine çıkabilirsiniz. Bölerek vermek doğru bir karar. Kalan vakitlerde birlikte oyunlar oynayın, ilgisini başka yönlere çekin bi süre sonra unutuyorlar zaten. Bir de günlük miktarı aşmamak kaydıyla ödül tableti verebilirsiniz. Yaş mamayı haftada 1 ya da en fazla iki kez olacak şekilde verin daha fazlasını vermek iyi bir fikir olmayabilir. Bir de yoğurt oldukça faydalı immun sistem için çok zorlarsa mumik bir kase kefir ya da yoğurt verebilirsiniz😊