Kedimin Tuvaleti

moonssalute

birkaç gün sonra 6 7 saatliğine dışarı çıkmam gerek ve kedimi de almayı düşünüyorum gideceğimiz yer bahçe park gibi bir yer ama kedim biraz pimpirikli olduğundan tuvaletini kumundan başka yere kolay kolay yapmıyor bir keresinde 4 5 saat dışarıdayken hiç yapmamıştı. Eğer ki sıkışırsa bulduğu toprağa yapar mı?

3 CEVAP

simbakedi

sanmıyorum dışarı yapacağını tuvaletini yaptırıp çıkmayı bekleme şansınız varsa daha iyi olur. eğer çok küçükse de hasta bezlerini boxın altına koyabilirsiniz altına kaçırma ihtimali için. 6-7 saat uzun bir süre değil aslında kediniz evde kalsa daha iyi olur bence yolda zaman geçirmektense. tabi gideceğiniz yere göre değişir de.

bilgealal

taşıma çantası ile götüreceksen köpekler için tuvalet eğitim bezleri oluyor onlardan alıp boxın altına koyabilirsin ve idrarı emer o ama kedinin oraya yapacağını sanmıyorum miyavlayıp kumunu isteyecektir ve tuvaletini tutması sağlığı açısından iyi değil ayrıca dışardaki bahçe vs yapmasını da önermiyorum başka kedi oraya dışkıladıysa direkt çok kötü hastalıklar kapabilir.. benim önerim küçük bir ayakkabı kutusu vs bi şeyin içine kumundan bir miktar koy ve poşetle taşı yanında işini bir şekilde onun içinde halleder daha rahat ve sağlıklı olur senin de için ferah olur

bilgealal

ve evde kalması daha iyi olabilir sürekli ortam değiştirmekten hastalanabilir kediniz 6-7 saat uzun bir süre değil birkaç günlüğüne evde tek kalabilir diye düşünüyorum