Mantar Gibi Şeyler Aniden Mi Oluşur? Hemen Baksanız

Merhabalar arkadaşlar sabah kedim komodinden atlarken düştü. Annem bir yerini çarptı dedi fakat göremedik o an. Oynadık. Hiçbir şey yoktu. 2-3 saat sonra bıyık kısmında kızarıklık oldu. Yani çizik gibi. Sanki kan oturmuş. Ama sabah yüzünde hiçbir şey yoktu.
Ben de bir an mantardan korktum. Fakat bir anda böyle bir şey olur mu? Sabah hiçbir şey yokken.

2 CEVAP

BeyzaDemirtas

Böyle bir olay sonrasındaysa düşmeden kaynaklı olması muhtemel, bir iki gün gözlemleyin kızarıklık devam ederse ve bölgede tüy dökülmesi başlarsa gitmekte fayda var. Mantar olabilme ihtimaline karşı başka yerlerini de kontrol edin Geçmiş olsun.

eğer yakın zamanda kedinizin bağışıklığı düştüyse ya da çevrede mantar hastalığı bulunduran kişiler varsa mantar bulaşmış olabilir. eger imkaniniz varsa veterinere götürün bence ihmal etmemek lazim