Sosyalize Sorunu

Merhaba, minik yavrunun 3. Sahibiyim 4 aylık bir avustralya çoban köpeği kırması, evde komut dinliyor ama dışarıda yürümek istemiyor, parka gidince bazen parkta çok fazla sağa sola koşup bana havlıyor 4 gündür bende gunde 2 3 kere gezdirmeye çalışıyorum. Yemek yedirip suyunu ısırıp hemen dışarı çıkartıyorum ama yinede eve gelince kakasını çişini yapiyor dışarıda asla yapmıyor. Bana yardımcı olun. Eğitime yollarsam düzelir mi çünkü asla sosyallik bilgisi yok.

3 CEVAP

talkinghead

uyum sürecinde sayılır, bir de hala küçük o yüzden normal gibi. ben abimin pointer köpeğine bakmıştım. genelde yemeği yemesinin üzerine 30-40 dk geçtikten sonra çıkarıyoruz onu o zamana sindirmiş ve tuvaletini yapmaya hazır oluyor. bir de bunu yapmayı deneyin isterseniz

Yemegi yedikten sonra bazen ben üstümü değiştirmeden yapiyor bunu görüp hazırlayıp yemegi yediği anda çıkartıyorum yine yapmiyor. Dışarıdan korkuyor gibi. Eğitim ile düzelir mi

talkinghead

düzelir elbette ama alışınca da geçebilir küçük olduğu için umut var :) evde etrafa yapıyorsa tuvaletini bir yere pad serebilirsiniz en azından oraya yapmayı öğrenir ama zamanla düzelebilir gibi geldi