Kedim Kakasını Başka Yere Yaptı

cerenhaylaz

Merhaba 9 aylık tekir kedim var bu zamana kadar asla tuvaletini kumundan başka yere yapmazdı. Bugün kakasını tuvaletine yakın bir yere duvar köşesine yaptığını gördüm. Ortalık yer değildi bilerek orayı seçmiş gibi. Bunun nedeni ne olabilir?

2 CEVAP

talkinghead

kumu kirli olabilir, az olabilir, kirli olmasa bile ona kokmuş olabilir bir kez başıma geldi kumu marketten almıştım ben bile dayanamıyordum kokuya o da dayanamadı ki dışarı yaptı diye düşünüyorum. yaptığı yeri güzelce temizleyin oranın kokusu orada kaldıkça orayı kendine tuvalet belleyebilir.

1.kumu kirli olabilir, bir önceki yorumda da belirtildiği gibi kum değişikliği yaptiysaniz yeni kumu beğenmemiş olabilir. Açık tuvaletten, kapalıya geçtiyseniz olabilir. Kapalı tuvaletin hem üstünde filtre varsa hemde kapısı kapaliysa içi havasiz kalmış olabilir. Kapalı Kumların giriş kapilarinin kullanilmamasindan yanayım şahsen.
2. eğer kısır değilse, çiftleşemediğine bağlı oluşan sinir ve depresyon sebepli olabilir.