Kedim Tüm Gün Uyudu

Toscana

yaklaşık 3 aylık bir yavru kedim var normalde çok hareketli bize rahat vermeyen tüm gün uyuyup uyanıp oynayan yemek yiyen tuvaleti kullanıp tekrar uyurdu sabah namazı uyanır bizi uyutmazdı bugün tüm gün uyudu yemek yedi tuvaleti kulandı tekrar uyudu oyun oynamayı denedik çok az oynadı uyudu seviyorum mırlıyor halinden memnun gibi ama çok uyuyor yemek yiyor uyuyor bu kadar ilk defa uyuyor 4 haziranda sahiplendim ilk kez gün boyu uyudu hasta olabilirmi

6 CEVAP

ursaminor

Yalnız yatmadan önce bir kez daha oyun oynatmayı denemenizi öneririm. Yoksa sabah 4:30 civarında sizi yeniden burada görebiliriz. :D
Biliyorsunuz gece yatmadan önce yormayınca, sabahın köründe canavarlaşıyorlar...
Hemen aklınıza kötü şeyler getirmeyin ayrıca. Kediler, minikken daha çok uyumalı zaten. Kemikler gelişiyor, boy uzuyor, dişler çıkıyor vs. vs. Bin tane şey oluyor onun vücudunda şimdi :)
İştahı kesilmediyse, kaka/çiş sorunu yoksa, suyunu içiyorsa bu yaştaki kedinin 1 gün boyunca uyuması o kadar paniğe yol açacak bir şey değil.
Ancak aşırı olursa, sezind'nin de dediği gibi iştahı kesilirse, o zaman vete danışırsınız.
Bu arada bizim kız ufakken ben kedi çok halsiz bir şey mi var acaba dediğimde, yarım saat sonra içinden çıkan canavarı gösterip eşim benim taklidimi yaparak "kidi çik hilsiz bişi mi vir icibii... al sana bir şey" diyordu :D
Yani neşesi gelir merak etmeyin :)

ursaminor

Evin sıcaklığı ne durumda? Ev çok sıcak olduğunda bütün gün hareket etmeden yatıyor kediler. Hatta oyuncak bebek gibi oluyorlar kaldırdığınızda kollar sarkıyor kafa düşüyor filan :D

Toscana

Merhaba vetetinere gittik bugun ilk aşımıZ başlıycaktı kontrol etti ler enfiksiyon varmışm kanına baktı iğne yaptı antibiotik ve vitamin şurubu verdi inşAllah çabuk toparlanır annesiz kalmış ölmek üzereydi sinekler üzerine larvanbırakmıştı bulduğumfa avucuma sığdı eve getirirken başıklık sistemi çok zayıf kızımın imuneks ve vmp cat paste vitaminikulandık 1 aydır biraz toparlandı diye sevindim yaş mamasını yedi ad mama aldık uyuyor şimdi

sezind

İştahında bir sorun yoksa havadan olabilir.. Yine de gözetim altında tutun anormal bir uyku hali, hareketsizlik ve iştahsızlık varsa veterinere götürürsünüz.

Toscana

Teşekkürlet cevaplar için takip teyim inşAllah eşki neşesine kavuşur yeniden

Toscana

ev çok sıcak değil normal sayılır uayndı yedi biraz sonra uykudu yine