Acil Yardım?

Leosu

Merhaba kedim 45 günlük bugun den itibaren sümüksü dışkı yapmaya başladı. Ve evin her yerine kakasını yaptı. İştahı baya iyi karnı şiş görünüyor. Normalde kuma kakasını ve çişini yapıyor. Parazit olma ihtimali varmıdır bilmiyorum.

6 CEVAP

Nrydiry

Parazit olunca dışkısında kurt oluyormuş, bir de kurt yumurtası (pirinç tanesine benziyormus) onu bir inceleyin derim. İshal olmuş, yavru kedilerde ishal ölüme yol açabiliyor, veteriner hekime göstermeniz çok çok iyi olur ama gösteremeyiz dersen, kedi için sıcak bir ortam hazırla, yerlere de hayvanlar için olan pedlerden ser, tuvaletini ve mamasını da yanına getir. Her saatte bir suyunu tazele (satın alınan sudan koyarsan daha iyi olur, belki ishalin nedeni budur), haşlanmış patates ishale iyi geliyor diyorlar. Biraz patates haşlayıp verebilirsin. Yine geçmezse götür bence

orhdoner

Olabilir yavru kedilerde daha sık görülebiliyor veterinere götürebilirseniz daha iyi olur çok geçmiş olsun

Rapisa

İç parazit karın şişkinliği yapar. Büyük kedilerde ilaç kullanılıyor ama 45 günlükte kullanılıyor mu bilmiyorum veterinere sorarsanıx iyi olur. Dışkısını etrafa yapıyorsa hasta olduğu için yapmıştır. Parazit olup olmadığını poposundan minik 0.2 - 0.3mm kadar beyaz sümüğümsü bişeyler çıkıyorsa parazit vardır bir kontrol edin. Kakasını yaptığında varsa görünür

Rapisa

Tavyk verebilirsiniz ishaline iyi geliyor

Leosu

Kurt görmedim normal ishale benziyor. Hareketli oyun oynuyor yiyip içip oynayıp yatıyor. Yaş mama vermeyi bırakınca sümüksü dışkısı durdu şuan normal hafif ishal

BusraO

Yaş mama,süt, yağlı et suyu ishal yapıyor , yavrular için olan kuru mama kullanmanızı tavsiye ederim.