Kedimin Kakası Siyah Neden Olabilir ?

mINEoZDEMIR

Kedimin kakası siyah ve büyük , 1 gün önce veterinere götürdük aşı yaptılar bize de evde yapmamız için aşı ve antibiyotik toz verdiler .
Kedim yemek yemiyordu. Bende sonra yavru kediler için olan bir mama aldım sulu ve onu çok sevdi. Bende bolca verdim . Daha önce yemediği bir mamaydı . Bu aralar sütte veriyoruz ılık . Acaba mama mı dokunmuştur ?
Ya da veterinerlerin vurduğu aşıdan mı ? Kedim gayet hareketli şu anda ama arasıra kusucakmış gibi yapıyor sizce ne olabilir ?

4 CEVAP

Salihaylmz

Merhaba kedinizin kakasıni biraz gözlemleyin kullandığınız kuru mamadan veya veterinerin antibiyotik veya aşıları yüzünden olabilir.
Kedinize inek sütü vermeyin tavsiye etmiyorum sindiremiyorler sindirmekte zorlanıyorlar
Bolca verdiğiniz mama ishal yapabilir yaş mamayı çok vermek ishal yapar kedileri
Dediğim gibi kedinizi gözlemleyin kakasıni kontrol etmeye devam edin
Bu arada kusma hareketi yapıyor demissiniz kediniz kaç aylık acaba eğer kusma hareketi yapıyorsa muhtemelen tahminimce kedi tüy yumağını kusmaya çalışıyor olabilir 4-5 aylıktan büyük ise malt kullanabilirsiniz tabi veterinere sorsanız daha iyi olur

Zeeelis

Kediye süt verilmez. Bu dediğiniz sebeplerden hepsi yüzünden olabilir şu anda siyah dışkı ama 1-2 hafta sonra bu şekilde devam ederse veterinerinize başvurun probiyotik vs. Kullanımı önerir muhtemelen.

mINEoZDEMIR

Teşekkür ederim kedim 1,5-2 aylık

mINEoZDEMIR

kedimin kakasını kontrol ettim , rengi açık kahverengi . Ama biraz ishal .