Aşırı Tüy Dökümünü Nasıl Çözdünüz/Mantar Tecrübeleriniz

pompompurin

Merhaba. Kedim bu sıralar aşırı tüy dökmeye başladı. Kulağının arkasından kaşıdığı zaman yumak yumak tüyler çıkıyor. Ayrıca bir gün severken kafasında kopmak üzere olan bir kabuk gördüm. Kabuğu elimle aldığımda altındaki tüyler çok hafif dökülmüştü. Veteriner orayı hafif yoldu ve kedimin mantar olduğunu, ama iyileştiğini ve şu an tüylerinin uzama aşamasında olduğunu söyledi. Açıkçası çok şaşırdım. Mama olarak bozita geyikli yiyor fakat içeriğinin çoğu tavuk, alerji olmuş veya tüy dökümüne sebep olmuş olabilir mi? Tekrar etmemesi ve önlem olarak, hem mantara hem tüy dökümüne etki edecek kullandığınız takviyeleri yazarsanız çok sevinirim. Tüy dökümüne iyi geldiğini düşündüğünüz kuru mamaları da yazabilirsiniz

8 CEVAP

gulsundusmez

Maalesef mama ne kadar kalitelide olsa deri sorunu yapan tavuktur bu besleme türünü haftada 2ye düşürebilirsiniz. Mantar olması ev kedisi çook zor ihitmal dışardan sokaklardaki hayvanları seviyorsanız eve transfer etmiş olabilirisiniz.Mantar için ilaçlar var ama sizinkinde benim kedi gibi yara az anladığım kadarı ile ilaca gerek yok . vetim ketoral şampuan ve krem vermişti.2 gün arayla 3 kez kedinizi kafa hariç yıkamanız lazım kremi de günde 2 kez sürmeniz emene kadar yalamaması için 3-5 dakika başında beklemeniz lazım. Maalesef sinsi bir olay bu mantar 10-15 günde ancak geçiyor

seldaengz

Mantar sorunu yaşıyorduk mama değişimi yaptık tavuklu mama kullanmıyoruz artık balıklıya geçtik somonlu şuan ki, tavuklu kullanmamanızı öneririm hele de bu tarz sorun yaşıyorsanız. Cleapet spreyi var onu aldım kullanmak için ilk günden itibaren etkisini gösterdi uzun vadeli kullanmadığım için genel bir yorum yapamıyorum ama 10 gündür kullanıyoruz. İnstagram Cleapet TR sitesinindeki görsellere bakmanızı tavsiye ederim.

Palyaco

Bozita geyikli ve tavuklu benim kedimi maf etti öyle tüy dokuyorduki exclision yavru mama aldım tüy dökülmesi durdu 2 hafta sonra tamamen dökülme bitti sıfır dokulme

Üstteki arkadaşa katılıyorum. Tavuklu mama birçok kedide sorun yaratabiliyor. Mantar sorunu var ise ecosin öneririm ek olarak. Başarı oranı çok yüksek

pompompurin

@gulsundusmez kedimde mantar varmış fakat biz farketmeden iyileşmiş, ben de nasıl olduğunu anlayamadım. veteriner hekim geldiği yerden kapmıştır dedi fakat sahipleneli bir yıl olacak neredeyse. böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum. ayrıca doğduğundan beri tavuklu mamayla beslendi, önceden bu kadar tüy dökmüyordu

pompompurin

up.

pompompurin

teşekkürler. bu üçüncü mama değişimimiz olacak balıklıya geçersem, hala karar veremedim

pompompurin

exclusion kısır kedi mamasının içeriğini bulamadım