Yavru Kedi İsirmamaya Nasıl Alisir

ppamuk

Yavrum kedim kulaklarını geriye yatırıp sürekli saldırıyor, ısırırken kopartmak istiyor resmen nasıl sakinlestirebilirim?

10 CEVAP

talkinghead

benimki de öyle, 3 aylık oldu son 1-2 haftadır başladı elime ayağıma saldırıyor ben de çok araştırdım, burada da sordum. öncelikle diş çıkarıyor bir sebebi bu. (süt dişi dökülüp kalıcı dişleri geliyormuş 6-8 aylık olana kadar) bunun dışında bu ısırmaları avlanma-oyun gibi yapıyor. ona oyuncak alın elinizi ısırdığı zaman "şşt! hayır!" diyip elinizi yavaşça çekin yerinizi değiştirin, belki başka odaya geçin ya da başka koltuğa. bir de ısırmaya meyilli olduğunda oyuncağa çekin ilgisini (tüylü zilli oltalara deliriyor benimki) gerekirse kolonyalayın elinizi kokusundan rahatsız olup ısırmasın. elinizle oynatmayın sakın, elinizi av gibi düşünüyorlarmış o zaman. böyle böyle zamanla dozu azalıyor olmalı büyüdükçe de sakinlik çöker siz böyle eğittikçe. benim kedim biraz azalttı böyle yapalı.

talkinghead

  • her gün bi 15 dk bile olsa onunla birebir oyuncaklarıyla oyun oynayıp enerjisini atmasını ve bu avcı yönünü doyurmasını sağlayın

skulhan

Ayy benimki de öyleydi ya ellerim yara bere içindeydi hep, insanlar acıyarak bakıyordu. Nasıl çözdün derseniz çözmüş değilim. Kısırlaştırdıktan sonra çok çok daha sakinledi. Şimdi neredeyse üç yaşında ve uzun zamandan beri oyun esnasında tırnak çıkarmıyor ve ısırırken de dişlerini geçirmiyor. Yıllar onları olgunlaştırıyor....

mrcasper

kedi oltası ile oynat enerjisini atsın

Ranayilmaz

Kardeşiyle beraber sahiplenseydiniz birbirlerini ısırırlardı. Sizi ısırmak istediğinde kucağına peluş bir oyuncak ya da deri bir oyuncak verin hangisimi seviyorsa onu ısırsın

ppamuk

Daha 1.5 aylık oyuncaklarıyla da oynatiyorum elimle oynatmiyorum ama yine de yapıyor bir de elime hapsiriyor gibi ses çıkarıyor saldiricagi zaman bilmiyorum napicagimi şaşırdım sürekli saldırma peşinde 🥺

ppamuk

Her kalktığında oynuyorum 15 dk neredeyse ama yine de aynı :(

mrcasper

kedi oltası ile oynat enerjisini atsın

ppamuk

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için deneyeceğim 🙃

pompompurin

bence ikinci bir kedi sahiplenin, enerjisini atamıyordur. ben kısır kedime her gün çok fazla vakit ayırıyorum fakat o bile yeterli olmuyor, hiç durmadan oyun oynamak istiyor. ayrıca sizi ısırdığı zaman net bir şekilde hayır demelisiniz ve oyunu bırakmalısınız.