Hangi Kedi Türü Daha Sakin

british

Anket

british shorthair
(5 oy)
scottish fold
(6 oy)
chinchilla
(1 oy)
Toplam (12 oy)

hangi tür daha sakin ve az bakım istiyor siz olsanız hangisini seçerdiniz

9 CEVAP

sezind

Hareketliliğini göz önüne alamayacak, bakımını yapmakta zorlanacaksanız bence kedi sahiplenmeyin. Bunlar kedinin karakterine bağlıdır. Birisi size scottish fold'un hareketsiz bir kedi olduğunu söyler. Fakat sizin sahiplendiğiniz daha enerjik bi kedi çıkabilir. O zaman ne yapacaksınız?

yasement

Chinchilla uzun tuylu oldugu icin daha cok bakim ister

HAY_DOST

Her kedinin karakter özelliği farklıdır lütfen böyle sorular sormayın

HAY_DOST

Ayrıca anneniz bu şekilde ikna olmayacak

dollfacepersian

Sakinliği ve tembel olduğu ile bilinen iran kedisine sahibim ve hareketli,oyuncu ve sinirlendiğinde ısıran bir kedi. Bu tür şeyler tamamen kedinin karakteri ile ilgilidir. Birde konuyla ilgisi yok ama Chinchilla Persian ailesinden bir kedidir ve silver renkte,zümrüt yeşili ve sürmeli gözlü,siyah pati altlı ve siyah burun kenarlı iran kedilerine verilen addır

Cotontzu_Siri

Genel olarak bakarsak scottish fold

ceydatpcu

Bnm hem british hem scotish kedim var felaket yaramazlar

KedimVar

Bence genel olarak Scottish fold :) arkadaşlarımın çoğunda Scottisfold var ve hepsi de çok uslu :) benim de iki tane Scottish im var. Biri çok uslu ama diğeri yaramaz. Ama ne olursa olsun asla tırmalamaz ve hırlamazlar.

pamuk18pamuk

Benim İran kedim var ve sakin bir kedi ama bazen kudurduğu da oluyor. Ayrıca İran kedileri kucağı severler ama benim kedim sevmiyor. Yani demek istiyorum ki kendi türündeki kedilerin aksine daha değişik özellikleri olan kediler olabilir. Ama sakin bir kedi istiyorsanız İran kedisine benzerliği olduğunu biliyorum Chinchilla kedisinin ama bakım ister İran kedisi. Bu arada bu sitedeki rehber bölümünden istediğiniz kedi türünü yazıp karakter özelliklerini ve ne kadar bakım ihtiyaçları olduğunu öğrenebilirsiniz. Hem daha kolay olur