Birbirlerinin Mamalarını Yiyorlar

yagmuryldrm

Biri kısır biri 3 aylık iki kedim var. Mamaları ayrı odalarda. İlk başlarda büyük kedimin maması hep açıkta dururdu istediğinde yerdi ancak kilo almaya başladığı için öğün öğün vermeye başlamıştık. Yavru kedi gelince onun mamalarını da yemeğe başladı. Kendi mamasını yiyor yetmiyor yavru kedi mamasını da yiyor. Hayır diyorum uzaklaştırıyorum, yememesi gerektiğini biliyor ama gidip bir şansını deniyor. Küçük olan da ayrı bir dert. Elime alıp mamasına götürmediğim sürece kendi mamasından yemiyor, gidip büyüğün geride bıraktığı kısır kedi mamasından yiyor. Hatta sıklıkla küçüğü kendi mamasında götürmeme rağmen odadan çıkıp büyük kedinin mamasına gidiyor. Yavru kedi maması ve kısır kedi maması içerik olarak çok farklı bildiğim kadarıyla. Veterinere kontrol için götürdüğümde küçükte bir sorun çıkmadı ama bu şekilde devam ederse ne olur bilemiyorum. Ne yaparsam kendi mamalarından yemelerini sağlayabilirim? Özellikle küçük olan için yardım istiyorum çünkü etrafta aç gibi geziyor. Kendi mamasından bir iki tane alıyor. Eğer aşırı açsa biraz daha fazla yiyor ama ne yapıyor ediyor yine gidip büyüğün artıklarına sulanıyor.

3 CEVAP

diablerose

markaları farkli mi iki mamanin

yagmuryldrm

evet kısır mama proplan yavru kedi maması properformance kullanıyoruz

Yavru olan mamayı sevmemiş demek ki, properformance zaten çok iyi bir marka değil değiştirebilirsiniz. Özellikle yavru zamanlarında gelişim dönemi olduğu için kaliteli mama kullanmalısınız mümkünse.