Kısırlaştırma Sonrası Salya Akması

Pufininelifi

Kedimi bugün akşam 5 gibi kısırlaştırmaya götürdüm. Ayıldı diye aradılar ve 7.30 gibi kedimi aldım. Aldığımdan beri salyası akıyor. Klinikteyken az akıyordu. Veteriner stresten dolayı dedi. Eve geldiğinde daha çok akmaya başladı. Salyası boynunu ve kollarını ıslatmış durumda. Kedisinde böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Kaç saat sonra normale döndü? Silmeme asla izin vermiyor. Kedim için endişeleniyorum.

7 CEVAP

Merve203

En azindan bi sekiz saat falan klinikte kalsa iyi olurdu. Baska bir acik veterinerligi arayip sorun. Yutkunma problemi olabilir anesteziyi atamamistir daha. Hic byle bir sey gormedim cunku

Merve203

Simdi baktim birkac kisi yazmis anesteziden sonra salya akmasi olmus. Birkac kisinin kedisinde daha. Atesine falan bakin anesteziyi nasil atacak takip edin.

Pufininelifi

@Merve203 Şimdi salya akıntısı kesildi. Az önce su da içti. Toparladı biraz. Şimdi daha iyi. Yanıtınızı geç gördüm. Vakit ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim.

mrcasper

başka bir veterinlere danışabilirsin

Zeeelis

Tam ayılamadan vermişler kedinizi gibi hissettim ben sabah 9'da kliniğe götürmüştüm 10:30 gibi almışlar operasyona akşam 6 gibi almıştım kedimi.Hala biraz sersemdi ve evet benimkinin de salyaları akmıştı hem stresten hem de anestezinin etkisiyle ağzının suyunu toparlayamıyolar normaldir yani dert etmenize gerek yok zaten biraz daha iyiymiş geçmiş olsun :)

Tosbikdumik

Benim kedim de suan salya akıtıyor yeni kisirlastirdim çok telaşıyım normal mi ne kadar sürede geçti sizinki

Pollythelilly

Aneateziden dolayı olabilir mi?İnsanlarda oluyor ameliyat sonrası salya akması.