Kediler İlla Bulduğu İle Çiftleşir Mi?

Esrabas778

Benim 3 aylığa adım atmış minnoş bir kedim var,Dişi.. Kuzenimde erkek 2 veya 1,5 aylık bir kedi sahiplendi. Bizde kedilerimizi yan yana getirmeyi çook istiyoruz (: Ancak bir yandan çiftleşirler diye korkuyoruz çünkü maalesef ikimizinde yavruları içeri alabilecek durumumuz yok. Şimdi çiftleşirler mi? Veya görüştürmeye devam etsek büyüyünce mi çiftleşirler? Lütfen acil yardım teşekkürler .. (:

6 CEVAP

sezind

Dişi kedi kızgınlığa girerse çiftleşebilirler ancak 3 ay kızgınlık için erken bir dönem.

Benim1kedimvar

Disi kediler genelde 5 aylikken kozginliga giriyor

Benim1kedimvar

Kızgınlığa*

dollfacepersian

Büyüdüklerinde bir araya geldiklerinde dişi kızgınlıkta ise büyük ihtimalle çiftleşirler.
Birde sizi anlıyorum kedinizin arada sırada görebileceği kendi türünden bir arkadaşı olmasını istiyorsunuz ama maalesef kediler köpekler gibi kendi türleri ile kolayca kaynaşan,bir araya gelmekten hoşlanan hayvanlar değiller.
Çoğunlukla bölgelerinin tehdit altında olduğunu düşünüp strese girip,davranış problemleri gösterebiliyor ve yeni gelen kediye saldırgan tavırlar sergileyebiliyorlar. İkiside uysal davranışlar sergileyebilir de ama bu sefer ayrıldıklarında ayrılma stresi yaşayabilirler.
Ben şahsen birlikte bir ömür boyu yaşamayacaklarsa kendi türlerinden bir hayvan ile bir araya gelmelerinin faydadan çok zarar vereceği fikrindeyim

Esrabas778

Teşekkür ederimm.

Esrabas778

Çook sağ olun