Ne Yapabilirim

tyguler

bu soruda beni lütfen linvlemeyin, yapabileceğim aklima gelen her şeyi yaptım.

biz yaklaşık 1 ay sonra yurtdışına gideceğız orada 1 ay kalacağız. Ama babam %90 ihtimalle 1 hafta veya 10 gün sonra sonra geri eve gelecek.

kedim MECBUR evde tek kalacak. biz onu da götürelim dedik ama kuduz titre titrasyon testi yapılmalıymış ve bu testten sonra en az 3 ay geçmeliymiş ucağa kabul edilmesi için, bizim gitmemize 1 ay var uçaga almazlar. neden önceden yaptırmadın diyecek olursanız da daha bu hafta gideceğimiz belli oldu önceden belli değildi. yine de testi yaptırabilirdik ama ben en az 3 ay geçmesi gerektiğini bilmiyordum yoksa yaptırırdım.

benim gitmeme gibi bir şansım yok ben de gitmeye mecburum.

kedim tek kaldığı sürede her gün kuzenlerim gelecek suyunu mamasinı verecekler sevicekler onunla biraz duracaklar. evi havalandırırlar güzelce, hayvancağız sıcaktan bunalmaz boylece. kumunu da temizlerler. maltını da gösteririm onu da verirler biz yokken tüy kusma sorunu da elendi. her gün gittiklerinde beni görüntülü arayıp kedimi gösterecekler, beni bilgilendirecekler yemiş içmiş mi nasıl falan diye. zaten daha önce kedi bakmış insanlar yani kumunu falan nasil temizleyeceklerini biliyorlar.

1 hafta 10 gün sonra babam gelecek. şimdi babamı eģitime soktum resmen neyi nasıl yapacak falan diye. camlara balkona dikkat et falan hepsini söylüyorum.

bu süreçte ne yapabilirim? yani bu dediklerim yeterli olur mu (ilk 1 hafta 10 gün kuzenlerim gelip ilgilecek sonrasinda babam)

kedim evde tek kalmayı hic sevmiyor büyuk ihtimalle tekken strese girecek.
şimdi biz gidene kadar kedime daha çok ilgi mi göstermeliyim, yoksa daha çok ilgi gösterdikten sonra gidince daha mı çok üzülür?

bu konuda baska ne yapabilirim yapabileceğim baska bir şey var mi strese girmesin bizi çok özlemesin diye.

gelince kedim bana küser mi?

kedim beni unutur mu?

lütfen yardim edin yurtdısına gideceğime sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim resmen.

9 CEVAP

talkinghead

kediniz sizi unutmaz kokunuzdan sesinizden tanır başta biraz yüz vermez belki ama ödül mamasıyla gönlünü alırsınız :) ya da belki sizi özler kapıda karşılar :') kuzenleriniz ve babanız gelecek ve bakacakmış zaten daha ne olsun. bence bu şartlar altında en mantıklı çözümü yapmışsınız kediniz yalnız kalmayacak. üzülmeyin

Kediniz sizi unutmaz üni den aile evine tatile eve geldiğimde asla kendini aile dışında birine elletmeyen kedim unutmuyordu. Şimdi evlendim 3 ay sonra evime gittim unutmamış. Unutmuyor yani. Her gün biri gelecekmiş zaten kedinizle ilgilenmeye. Önemli olan ihtiyaçlarının karşılanması o da yapılacak bir problem yaşamazsınız bence

simbakedi

zaten kuzenlerin gidip gelecekmis evde biraz zaman gecirsinler kedinle oynatsinlar. bazi gunler tv acik kalsa iyi olur kisik seste yalniz hissetmez kediniz. eger cok stres oluyor derseniz veterinere danisip gimcatin snti stress macununu deneyebilirsiniz. ama veterinere sorun mutlaka. her gun kedinle konusunca senin de o kadar aklin kalmaz. yurt disinin tadini cikar kedin de bir yerden sonra yalnizliga alisacaktir zaten. gelince trip atarsa da yas mama ve oful mamalariyla gonlunu alirsin zaten. iyi tatiller bizim yerimize de gezz

tyguler

teşekürler herkese içim biraz olsun rahatladı.
@simbakedi teşekkürler❤

anti stress macunununda sorayım veterinerimize.

Rapisa

Ben ortada linçlenecek bir durum göremiyorum. Çoğu şeyi düşünmüşsünüz zaten. Kedi bakımı bizleri eve bağlıyor. Benimde 4 kedim var şehir dışına çıkamıyorum. Bence kedinizin kuzenlerinize alıltırabilirsiniz. Gelip kedilerle zaman geçirsinler, onlara sevdikleri yaş mama gibi şeyler versinler. Siz yokken daha rahat ederler

blue_hpood

kediler insanlar gibi değildir merak etmeyin. insanî duygular taşımazlar, sizi özlemez veya kokunuzu unutmazlar.

mrcasper

bildiğim kadarıyla kediniz sizi unutmaz trip atabilir sevdiği şeyler ile gönlünü alabilirsin senin için çok zor olacaktır ben yarım gün bile zor bırakıyorum tek başına ama mamasının suyunun kumunun temizliğine dikkat edilirse cama kapıya balkona dikkat edilirse bir sorun olmaz inşallah

tyguler

herkese çoook teşekkur ederim :)))

Ranayilmaz

Kediler zaten sizden çok evi sahiplenir çok güzel ayarlamışsınız her şeyi bir sorun olacağını sanmıyorum.