Dişileştirme Ameliyatı

Prisonbreak

Merhaba kedim 8 aylık british shorthair. Ama makesef idrar yoku tıkanıklığından ameliyat oldu yakın zamanda. Ama şu anda idrarını tutamadığı için doktor dişileştirme ameliyatı olması gerektiğini söyledi. Bu ameliyattan çok korkuyoruz acaba kedisi bu ameliyatı olan var mı?

7 CEVAP

Cook

İdrar sorunu ne zamandır var,geçirdiği ameliyat neydi?Çok sık tıkanma mı yaşıyor?Bize de bir veteriner dişileştirme önerdi,diğeri sonda atıp mesanenin antibiyotikle yıkanmasını önerdi.Dişileştirme daha kesin bir çözüm de olsa biz sondayı tercih ettik.Ameliyat sırasında takıldı sadece mesane boşaltıldı ve 5 kez antibiyotikle yıkadılar,en son da antibiyotik ve c vitamini sıktılar mesaneye.Çok şükür 3 haftadır sorun yaşamıyoruz.Bizim dişileştirme ameliyatını tercih etmeme sebebimiz kedimizin korona pozitif olmasaydı,bağışıklığının düşmesinden korktuk,ama veterinerimiz dişileştirme ameliyatı olursa yüzde 90 bir daha yaşamayacak böyle bir problem demişti.Zor bir karar,çok geçmiş olsun

Prisonbreak

Kedim idrarını hiç yapmamaya bailayınca veterinere götürdük. Kristallenme var tıkanmış dedi. Ameliyat olarak sondayla orayı genişletip temizlediler bir de kısırlaştırdık. Sonra eve geldik. Çok kötü etkilendi kedim ameliyattan uzun süre huniyle kaşdı derken.. Huniyi çıkardık bu seferde idrarını tutamıyor. Doktor kasları zarar görmüş kendinizin dişileştirme ameliyatı yapalım dedi. Ama diğer ameliyatı daha 1 ay önce olmuştu. Ne yapacağımı şaşırdım iu amda da idrarını hiç tutamıyor her yere yapıyor

mrcasper

geçmiş olsun karar size bağlı biraz araştırma yapıp karar verilebilir

Cook

Bizim de tam olarak aynı işlem gerçekleştirildi.Sonda atıldı ve anestezi almışken kısırlaştırma gerçekleştirildi.2 gün yakalık durdu sadece hemen ayaklandı.Kaslarının zarar görmesinin hekimin hatası olduğunu düşünüyorum,bence başka bir kliniğe daha götürün.Ameliyat öncesi/sonrası biyokimya değerleri var mı elinizde

Cook

Bu arada biz ameliyat sonrasında 5 gün antibiyotik,14 gün urinovet,3 gün diarvet,1 hafta c vitamini verdik.Kendim haftada 3 kez hills cd yaş mamaya katıp kızılcık suyu veriyorum 3 cc.Aynı zamanda veda phytomins for immun system kullanmaya başladık

Benim kedi im oldu. 3 ay olcak neredeyse. Mecburen aon çare olarak yaptirdik. İyiki olmuş çunku baska caremiz kalmamişti. Ama kolay at bi süreç değildi tabi

Prisonbreak

Dişileştirme ameliyatını yapmadık henüz. Son tahlilinde enfeksiyon çıktıöAntibiyotik ve antidepresana başladık. Şu an az az sık sık idrara çıkıyor çoğu zaman kaçırıyor. Bazen kan da geliyor ne yapacağımızı şaşırdık