Kedimin Ağzı Kokuyor Ne Yapmalıyım?

CalicoMinos

Veteriner lütfen demeyin sordum 150₺ 160₺ felan dedi ağız bakıma

5 CEVAP

gulerates

muhtemelen ağız sağlıgı ile ilgili bir sorun vardır yada iç parazitlerde ağız kokusu yapıyor.
benim kedimin aşırı derecede yoğundu ağız içi merhem kullandık ve aşıları yapılınca 2 günde geçti

Hzlcelebi

Diş değiştirme dönemindeyse ağzı kokar ya da midesinde bi problem olabilir

gulsundusmez

ağız kokusunun sebepleri var;
-1 yaşın üstündeyse tartar olmuştur ağzının içini açıp kontrol edin bakın sarı sarı mı öyleyse ben kısırlaştırırken temizletmiştim
-maması kaliteli değilse ve sık sık tavuk içerikli beslerseniz yapar
-yediği mamayı sindiremezse gastritten yapar bunun için malt macun veya kendinizde ekebilirsiniz çim yedirmelisiniz. Ben internetten tohum aldım ve toprak minnacık bir kaba ekiyorum 10 günde büyüyor. Ayda 2 kez ekiyorum kendi kaba gidip gidip yiyor yaklaşık 10 gün çim canlı kalıyor
-ağız içi yarasıda yapar varsa yara mama yerken ağlar bağırır bunun içinde 2-3 kez antibiyotik iğne veya ağızdan 5 gün kadar sabah akşam antibiyotik yapılması lazım.ağzını açıp sizde gözle kontrol edebilirisniz diş etleri kırmızı mı diş etleri çekilmiş mi eğer öyleyse crystalin diye sprey var rahatça günde 2-3 kez ağız içine sıkabilirsiniz eczane de de satılır internette de

Lils

Mama kaynaklı olabilir. Biz reflex kullanırken ağız kokusu vardı.

Bir ton sebebi olabilir bunun Veterinere gitmelisiniz. Elinizde sihirli değnek falan varsa gitmeyin tabii, ne gerek var