Cins Kedi Üretenler

Ranayilmaz

Cins kedi üretenler o kedilerin hasta olduğunu acı çektiğini asla anlamak istemiyor bu nasıl bir kafadır arkadaş hem de hayvanseveriz diyorlar, bugün biri demiş ki sokak kedisi sokakta beslenmeli evlerde sadece cins kediler olmalı çünkü sokak kedileri yaramaz 😂😂

10 CEVAP

Ranayilmaz

Ayrıca ben cins kedi satın alanlara özellikle de üretenlere saygı duymuyorum. Herkes yanlış olduğunu bilmeli ki toplum baskısı oluşsun hayvanlar acı çekmesin.

Bir de bazılarının " ben sokakta xx tane kedi bakıyorum!!" Sloganları yok mu... sorun o, kendi çinçillanı evinde krallar gibi yaşatıp sokaktakikeri sokağa layık görmen. Alan alsın kardeşim, ama evinde on tane british besleyen de gelip burada hayvansever ayağına yatmasın.

simbakedi

“evde british kedi satin aldim ama sokakta 30 tane besliyorum” klasik hayvansever ayagina yatmaya calisan insan yalanidir zaten. keske 29 tanesini disarda beslesen de birini kurtarsan sokaktan. ama onlar pis, hircin, cirkinler. senin instagram storylerine layik degiller :)

gulsundusmez

Adam ev almış altında mis gibi arabasını almış gözü görür mü hunharca ticaretini yapıyor. Burada bile o kadar aşağılık tipler var ki cinsii neeeğ ayy cinnss miiiğğğ böyle çakasım var.Cins deği o aptallar ırk bir kere ve bu ayrımı yaptığınız için ve bu paragöz hayvan ticareti yapanlara hunharca kedi ürettirmeye vesile olduğunuz için sokakta onlarca kedi scotish british exotic değil diye ölüyorken onlardan da alanlardan da dev tiksiniyorum.Sınıf atlamaycaksın kardeşim scotish falan alınca sadece bencil bir pislik olacaksın. Benim 3 kedim var gurula söylüyorum ki sokaktan aldım kurtardım .İaln aç sokaktan geldiyse bir kişi yüzüne bakmaz ama scotish british ırkı falan de saldırın seferoğulları öyle küçülüyorlar ki gözümde ee sonra eee aldın ırk onların tabiri ile cins hayvan kolay mı masraflı maması da ırk olmalı bakımı da zor geliyor dötlerine sonra at sokağa çok gördük. Ben sokak hayvanı baktığım için çok hayvan götürürüm vete oo yüzden çok tanık olurum ticaret yapanların son model arabalarla iğneye bakıma kutu kutu getirilmiş kedi köpek bizse tedaviye götürdüğümüz hasta perişan sokak hayvanlarının iğnesinin muayenesinin parasını nasıl ödeyeceğiz dolmuşta otobüste nasıl götürüp getireceğiz diye dert edelim .Bunları yok edemeyiz ama bir kişi bir kişi bir kişi derken bu ticareti %10-15e düşürebiliriz en azından

Parkta arada bir mama götürdüğüm kediler mamanın yüzüne bile bakmadan önce bana selam veriyor, bacaklarıma sürtünüp kucağıma çıkmaya çalışıyorlar. Kimse bu saatten sonra beni cins kedilerin daha uysal olduğuna ikna edemez. Kedi her koşulda her ırkta her renkte kedidir.

Palyaco

Tüm canlar iyidir cayirova belediyesi mesire alanına kedi evleri ve köpek evleri yapmışlar çok güzel mama kapları koymuşlar devamlı her hafta mama alıp döküyorum severek yiyiyorlar

Ranayilmaz

Irkçı bu insanlar ya...

Palyaco

Arkadaşlar cins kedi tabiri para verilmez ben yavruyken arkadaşım bakamadım 3 aylık scotish fold kedi arkadaşım bakmadığı için aldım suan 10 aylık ve eklemleri cok iyi ama bakmasını bileceksin sıvı cok tüketmesi gerekiyor ama bazı insanlar sadece kuru mama veriyor olmaz haftada 3 sefer zeytinyağı 2 tatlı karısı haftada 2 sefer 2 tatlı kaşığı kefir ve hergun meo sıvı yem veriyorum veterinere film çektirdim ve veterinerim cok cok iyi baktığımı soyledi

Palyaco

Scotish fold beslenmesi cok cok önemli veteriner mama kullaniyorum brit diet obesity eklemler için ekstra ve kilo için ekstra kiloda cok önemli bu sevimli canlılar için

Ranayilmaz

Evet tam o tipte biriyle karşılaştım utanmadan diyor ki "sokak kedilerini de çok severim kaç tane besliyorum ama onlar sokakta kalmalı eve uygun değiller benim kedilerim safkan"