Kedimle Uzun Yolculuk

Merhaba kedimle daha önce 2 saatlik bir yola gittik ve baya korktu annem sakinleştirdi sonra uyudu boxda değildi yani
Şimdi 14 saatlik bir yol ne yapmalıyım veterinerle görüşücem ama önden sizin görüşlerinizi merak ettim?

5 CEVAP

melikecet

Ben kedimi 15 saatlik bir yolculuğa götürdüm çok kolay oldu kapalı tuvaletini de götürdüm ve yemeğini ve suyunu arabada tam verdim tuvaleti gelince miyavladi ve aşağı inmek istedi hemen tuvaletine koydum büyük ve küçük tuvaletini yaptı arabanin arkasını yatak pozisyonuna getirmiştik orda takıldı çok temkinliydi zaten oraya buraya ziplamadi benim de göz hapsindeydi yolculuğa çıkmadan önce üç saat su ve yemek verme üstünü siyah bı şeyle ört taşıma kabinin çok bunalıp miyavlayinca örtüyü çıkar bide o gün hiç uyutma ki arabada uyusun benimki dört saat bu şekilde uyudu çok isteyince dışarı çıkmak çıkardım çok kolay ve guzel bı yolculuktu hiç sıkıntısız geçti

gulsundusmez

14 saat çok uzun şart mı gitmeniz mümkünse götürmeyin .Ben 1 hafta gidersem komşuma anahtar bırakıyorum sabah akşam ama su verip tuvaletni temizler.Ama illa görtümem şart derseniz yola çıkmadan 3 saat önce su ve beslemeyi kesin. Yolda azda olsa su verin. Boxa çiş pedi var ondan serin. Birde veteriner kontrolünde sakinleştirici haplar var isterseniz ondan verin daha sakin gider.Ama vete danışın dozajını ayarlayamazsanız o sekinleştiriciler ölüme dahi sebep olur. Ayrıca otobüs mü uçak mı eğer öyleyse veterinerin çıkardığı karnesi olmalı ve karma kuduz aşısını mutlaka yaptırmış olmalısınız onsuz seyahat edemezsiniz

gulsundusmez

boxa koyun mutlaka kendini güvende hisseder

Elizabeth_

Aşı karneniz keisnlikle yanınızda olsun. Otobüs olacağını düşünüyorum 14 saatlik yolculuğun. Önceden firmayı arayıp tekrardan hatırlatın. Defalarca söylememe rağmen bagaja koyulmasiyla tehdit edildim 🤦‍♀️🤦‍♀️ elinizde birde dilekceniz olsun örnekleri var ınternette..
Bizim yolculuğumuz yaklaşık 5-6 saat sürmüştü..
Yola cikmadan 2-3 saat önce önünden mama kaplarini kaldirmistim. Evden cikmadan once son bir kere kuma götürüyorum bazen çişi varsa yapıyor, siz yinede bir cis pedi koyun ve hatta yaninizq yedekde alın. Olası kusma, iseme ihtimaline karşı kendi cantanizda da poşet, ıslak mendil vs bulundurun. Kendi tshirtumu yanina koymuştum onun üstünde uyumustu. Boxı acmadan araliklardan parmagimla kafasini devamlı sevmiştim. Elimi çekince miyavlıyordu. Mumkunse ince bir ortuyle ışık almayacak ama tabiki hava alacak sekilde boxun üstünü kapatabilirsiniz. 14 saat için ne kadar fayda yapar bilmiyorum ama ben 5 saatin 4unu ustunu kapattigim için uyuyarak sakince gecirdim. Kendi aracınızda olsa tasmasını ihmal etmeyin en ufak şeyde kaçabilir. Otobüs yolculuğunda ben en arka koltuğu tercih ediyorum, ön taraflarda oturunca uzun süre miyavlarsa şoförler rahatsız olduklarını söyleyebiliyorlar. Sakinleştirici sprey, ilaç vs okudum daha önce ama hiç denemedim cok şükür ihtiyacımız olmadı. Veterinerinize yola çıkmadan önce keisnlikle danışın eminim verecek daha iyi tavsiyeleride vardır 😊

@melikecet @Elizabeth_
@gulsundusmez özel araba yolculuğu olacak