7-8 Aylık Kısırlaştırma Sonrası Hangi Mama?

pablopicasso

Merhaba

Pazar günü minnoşta kısırlaştırma operasyonu geçirecek. Sonraki beslenme için bazı hekimler 1 yaşa kadar kitten bazıları da ( buna bizim hekimimiz de dahil. Elimizdeki mama bitimi ile ) kısır mamaya geçebileceğimizi belirtiyor.

Duygusal davranıyor olabilirim. Ama benim gözüm de hala yavru ve güçlü mamaya ihtiyacı olacak. Ama bir yandan da kitten’a devam edersem sonrasında sıkıntı yaşamasına neden olur muyum?
gibi kafamda deli sorular??

1 yaş öncesi kısırlaştırma da sizler nasıl ve ne ile beslediniz?

8 CEVAP

simbakedi

ben 3-4 aylık kitten kullanımının kedide olumsuz bir şey yaratacağını düşünmüyorum. yavru sayıldığı için gelişimini iyi yönde etkileyeceğini düşünüyorum. 11-12 aylıkken geçersiniz zaten kısır mamaya aklınızda da kalmaz soru işareti. ben sizin yerinizde olsam kitten devam ederdim.

pablopicasso

Benimle aynı fikirde olmanız beni yüreklendirdi🙏🙏

aycylmz

Ben 9 aylıkken kısırlaştırdım erkek kedimi. Veterinerimiz elimdeki mama bitince hemen kısır mamaya geçmemi söyledi yaklaşık iki hafta sonra da geçtim ama sizin dediğiniz gibi 7 aylık falan olsaydı bir süre daha kitten mama verirdim ben de.

iremikra

Ben 11 aylıkken kısırlaştırdım ve yavru kedi mamasını yemi almıştım 10 kg hiç bir sorun olmadı sadece mama miktarına dikkat ettim kullanmaya devam edin bence

iremikra

Zaten son kere kullanacaksınız kediniz bide dişiyse sorun olacağını sanmıyorum

pablopicasso

Kedim erkek çekincem de biraz o aslında. Ama bir iki ay kitten yemiş sıkıntı olmaz sanırım.

iremikra

Yani veterşnerinize sorun gelişimini de tam tamamlar kullanırsanız ama kilosu falan yerindeyse içinizde hem rahat eder kısır mamaya geçin:)

Mesela Advance'in yavru kısır kedi mamasını kullanabilirsiniz.