Tırmalama Ve Halıya Çiş Yapma

2 aylık yavru kedim kakasını kumuna yaparken çişini bazen halıya yapıyor. Neden yapıyor bilmiyorum, kumu temizliyorum halıya yaptığı yerleri siliyorum ama kumuna çiş yapmak istemiyor. Ayrıca bazen saldırganlık için mi yoksa oyun için mi elime ayağıma saldırdığını anlayamıyorum. Yardımcı olur musunuz

1 CEVAP

Ozgcrn

Daha çok küçük yavrum beniim ya :) çiş konusunda bir şey diyemeyeceğim ama ısırma konusunda hem sabrınız hem de çabanız çok önemli. Şu anda çok küçük ve bebeklik dönemlerinde kediler ısırarak oynayabiliyor. Hatta bundan büyük bir haz alan kedi de gördüm, inanılmaz. Zamanla geçer bu huyu bazen arada bir tekrardan eser ısırır bırakır ama kesinlikle alışkanlık etmemesi için ısırdığında canınızı acıttığını belli eden sesler çıkarın, elinizi çekin. Kesinliikle ama kesinlikle elinizle oyun oynatmayın. Oltayla, iple, topla ya da diğer oyuncaklarıyla oynatın. Ebelemece, kovalamaca gibi oyunlar ise sakın. Eğer ısırdığında elinizi alamıyorsanız (bazı kediler çok güçlü olabiliyor :D ) parmağınızı damağına değdirerek parmağınızı ağzından çıkarmasını sağlayabilirsiniz, mideleri bulanıyor. Ama lütfen bunu da sıklıkla değil sadece gerçekten parmağı kaptırdığınızda yapın. Umarım çiş sorunu da bir an önce geçer, kedişinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayatınız olsun :)