Kedimin Karnı Şiş Neden Olabilir ?

mINEoZDEMIR

Merhaba , kedim 2 aylık bir kedi . Yemek yiyor bu aralar ona ev yemeklerinden de veriyoruz . ( Daha önce yemediği şeylerden ) .
Kakasını ve çişini yapıyor . Ve gayet hareketli , kendi endine oyun oynuyor . Ama sürekli yemek yiyor . Gidiyor koşuyor , sonra gidiyor yemek yiyor . 3 gün önce veterinere götürdük kanlı ishal vardı iğne verdiler , ve birde bağırsak la ilgili ve ishal önleyici toz verdiler .
Kedim artık ishal değil , ve tuvaleti kanlı değil . Ama karnı şiş. Sizce önemli birşey mi ?

4 CEVAP

talkinghead

iç dış paraziti yapıldı mı? parazit olabilir şişliğin nedeni tuvalet sonrası da şişliği geçmiyorsa. yapıldıysa diğer bir nedeni çok yemesi olabilir :) dişleri minik diye mamayı çiğnemeden yutuyorsa gaz yapıyormuş hazımsızlık da şişirebiliyormuş karnını... ovarsanız rahatlıyor.

mINEoZDEMIR

Merhaba aşısı yapılmadı yapılırsa geçer mi ?

talkinghead

yaptırın mutlaka zaten 2 aylık tam da zamanı. yaptırınca dışkısıyla parazit döker şişi iner bebiş de rahatlar

mINEoZDEMIR

Çok teşekkür ederim