Kediyi Hergun Taramak Sorun Teşkil Edermi.

syuhel

Kedim taranmayi cok seviyor . Bende bide geldiğinden beri minik minik alıştırdim taramaya . Hergun tariyorum . Bi sorun oluşturur mu ki ? Derisine vs .

4 CEVAP

mrcasper

çok fazla bastırmazsanız sorun olmaz

tyguler

furminator her gun derisiine zarar verebikir ama diger eldiven ve normak tarak (uçlari toplu olan acıtmayanlardan bahsediyorum) zarar vermez nazikçe tararsaniz.

sforselin

Furminator benzeri bir tarak değilse her gün taramanız iyi bir şey zaten. Her gün taramanız sayesinde kendini temizlerken yutacağı tüy ve patojen (tarağı temizlemeyi de ihmal etmemek gerekir) miktarı ciddi ölçüde azalır. Herhangi bir cilt sorununu ya da parazit varlığını erken fark etmenizi sağlar. Hoşuna giden bir durumda yaranmak, aranızdaki bağı güçlendirir, onu rahatlatır.
Her gün kedilerimizi tarayalim kamu spotu gibi oldu biraz ama xbbd her gün taramak birçok sağlık probleminden korunmak için güzel bir rutin. Tüy döküm dönemlerinde taranma süresini uzatabilirsiniz.

syuhel

@tyguler yok normal tarak . Ucunda topçular olanlar