İç Dış Parazit (Acil)

efruzg

Parazitler icin veterinere gideceğim öncesinden arayıp bilgi aldım .. 52 günlük kedim için (iç parazit için) hap yutarsa hap yutturutuz dedi bu tedavi yöntemi ne kadar doğru nasıl oluyor ? Bilgisi olan arkadaşlar acil yazabilir mi ? Napmalıyım hap icin küçük degil mi :/

15 CEVAP

Zeytinlicorek

Ben kedimi iç dış parazite götürdüğümde 2 aylıktı. Önce arkasından bir çubuk soktu iç parazit için bir de tablet verdi. Bir tableti dörde bölüp günde bir tane olarak vermemi söyledi. Bir sorun olmadı, kedim iyi.

Zeytinlicorek

Ancak verirken biraz zorlandım. Kedinin tableti çiğnememesi gerek o yüzden de ağzını açıp kendim koydum dilinin biraz gerisine. Geri çıkarabiliyor o yüzden de tableti verdikten hemen sonra birkaç parça mama verirseniz iyi olur.

Zeytinlicorek

Dış parazit için de bir damla sürdü ensesine. İki gün boyunca orayı ellememi ve oraya hiçbir şekilde su değmemesini söyledi.

bolt

Dış parazit de damla ensesinden damlatılıyo o vücuda dağılıyor normalde 60 TL ama ben barınqktan sahiplendim diye benim köpeğime 50 TL yapmışlardı (kedi köpek fiyat aynı)

Zeytinlicorek

Toplam 50 lira

Zeytinlicorek

Ben Kartepe Veteriner e gidiyorum.

efruzg

Uzakmışız :) teşekkür ederim :) bu arada alıştımı sizinki tırmalama tahtasına?

efruzg

Sevindim alışması :) ❤️

efruzg

İç parazit için iğne yaptı. Dış parazit icin ense damlası kullandı..:)

efruzg

dış parazit için ne yapıldı ?
Bu iki işlemden ne kadar ücret aldılar?

efruzg

Sizde Kocaeli desiniz bende Gebze'deyim..hangi veteriner kliniğine gidiyorsunuz?

Zeytinlicorek

Rica ederim. :) Evet alıştı, arada bir gidip tırmalıyor. :)

pamuk18pamuk

Veteriner zaten anlıyor hap yada iğne olacağını 52 günlük banada küçük geldi veteriner büyük ihtimalle iğne kullanır bence

pamuk18pamuk

Benim kedim geldiğinde 2 buçuk aylıktı ve yanlış hatırlamıyorsam ilk iç parazitinde veteriner hap kullanmamıştı ikincisinde hap yutturmuştu

pamuk18pamuk

Evet öyle tahmin etmiştim zaten çünkü çok küçük :)