Türkiye'de Satılan En Sağlıklı Ve En Hesaplı Kedi Maması?

Başlıkta açık ve net Türkiye'de satışta olan en sağlıklı, iyi ve aynı zamanda ekonomik kedi maması hangisi? Şöyle söyleyeyim Scottish Fold dişi 2 yaşında bir kızım var. Onu proplan kitten ile 6 aya kadar ve sonrasında da Happy Cat yetişkin mama ile büyüttüm. Mama seçme huyu yok. Bir de aramıza smokin 1,5 aylık bir erkek katıldı. Az önce veterinerimde açık Proplan olduğunu öğrendim, şuan ikamet ettiğimiz yere yeni taşındık. Yarımşar kilo yavru ve yetişkininden aldım şimdilik. Mama bütçesi olarak ortalama bir örnek verecek olursam mesela 4 kg bir mamaya maximum 110 lira civarı harcayabilirim.

25 CEVAP

Cotontzu_Siri evde yapmak nasıl olur bilmiyorum siz yapıyor musunuz? Ancak evde yapınca kısa sürede tüketilmesi gerekeceği içiz az ve dolayısıyla sık sık yapmamız gerekecek. Sanırım çok zaman alan bir iş olur bu da :/ Yine de ufak bir tarif verir misin nasıl evde mama yapıldığına dair?

Cotontzu_Siri

Ben haftada bir yapıp donduruyorum. Benim tarifim köpekler için ama.

Gofretsla3 saydığın markalardan Bozita ve Brit Care aslında çok uygun fiyatlı diğerlerine göre. Sağlıklı mıdır devamlı kullanabilir miyim?

Cotontzu_Siri

Brit petfoods ürünlerini önermiyorum ve iyi bulmuyorum.

Bu arada arkadaşlar uzun süredir pet bakıyorum ama mama konusunda pek bilgili değilim malesef Veteriner ne diyirsa onu alıyorum iki veterinerimiz var şu ana dek ikisi de Proplan önermişti bir de Happy Cat ekonomik diye önermişti eski veterinerimiz gerçi markanın fiyatları arttı değişen birşey yok ama. Yani o yüzden bilgilendirirseniz sevinirim.

Cotontzu_Siri

Bozita olabilir ama daha iyisini alabilecekseniz onu da önermiyorum.

Cotontzu_Siri

Proplan da happy cat de çok kötü

Cotontzu_Siri peki fiyatı ekonomik olan ve kesinlikle önerebileceğin bir mama var mı? Fiyatı da geçtim tamam sadece tamamen güvenerek ve sürekli kullanabileceğim bir marka önerebilir misin?

HAY_DOST tahılsız mama daha mı iyi hem yavru hem yetişkin için soruyorum tahıllı mama niçin tahılsız mama niçin üretiliyor bilmiyorum.

Cotontzu_Siri

Ben taste of the wild'ı beğenmiyorum