Nd Marka Mama Kullanıyorum?

Hilalkaya3435

Arkadaslar nd kuzu etli yaban mersinli kullanıyorum. Kedim 2.5 yasinda 5 kg. Mama ölçü kabım yok. Acaba ne kadar mama vermeliyim günde? Bardak ölçüsüyle miktar verebilecek biri var mi?

5 CEVAP

Bobomon

Her mamanın arkasında kedinin kilosuna göre vermeniz gereken gram yazar ordan yardım alabilirsiniz.

ND kullanırken 5.2 kg kısır erkek çok hareketli olmayan kedime 1 çay bardağı(ajda değil normal ince çay bardağı) mama veriyordum. (Az tahıllı kuzulu kısır mama). 10 kiloluk mama bitiminde kedim 5.4 kg olmuştu. Yani açıkcası kedinizin aktivitesine göre kısır olup olmamasına göre ek gıda verip vermemenize göre filan değişiyor bu işler. Aşağı yukarı 1 çay bardagı yeter gibime geliyor ND zaten oldukça besleyici bol protein ve yag içeren bir mama. Vitamin mineral değerleri de hayli yüksek.

Palyaco

Bir çay bardağı 60 gram

Hilalkaya3435

Teşekkür ederim, yani günlük bir çay bardağı mı vermem gerekiyor. Kedim kısır ama cok hareketli asla durmuyor yerinde😅

simbakedi

arkasindaki miktara gore ayarlayabilirsiniz hareketliyse belki biraz daha fazla verilebilir. bir cay bardagi ortalama 60g gelir ona gore bir hesap yapabilirsiniz