Göz Damlası

ayseeny

Merhabalar, kedim sol gözünü sürekli kısıyordu bebekliğinden beri, daha önce doktoru bir sorun olmadığını söylemişti. Şimdi ise çok kısıyor ve sağ gözüne göre daha fazla akıyor gözü benimde aklıma takıldı götürdüm yazlık yerde geldiğimiz veterinere, enfeksiyon olabilir tozdan vs dedi bir damla verdi. Ben çok inanmadım ama riske atmadım mecbur aldım, kullandık 2 gün oldu sanırım çok yakıyor sürekli kaçıyor ve akıyor gözü damlattıktan sonra. Sorum sizce ne kadar süre kullanmalıyım bu damlayı? Doktor organik dedi ilaç sayılmaz vs dedi. O zaman hep mi kullanmalıyım?

13 CEVAP

dollfacepersian

Bu ilaç veda vet markasına ait resimden anladığım kadarıyla ve gerçekten çok iyi ve doğal ürünler üreten ve sadece veterinerlerde satılan bir marka fakat sanki teşhis sonucu verilmiş gibi geldi.
Sizden bir şey yapmanızı isteyeceğim,kedinizin kısılan gözünün göz kapağına hafif baskı yapıp üçüncü göz kapağının görünmesini sağlayıp göz kapağının üzerinde hava kabarcığı gibi şeyler olup olmadığını ve kanlanıp kanlanmadığına bakabilir misiniz?

ayseeny

Kendi doktorumuza mesaj atıp durumu anlattım kullanma sakın bunları Şimdilik eczaneden tobrex veya tobrased al kullan günde 5 6 kere 1 damla damlat iki gözede" dedi

ayseeny

Çok teşekkürler kullanıcam tavsiye ettiği damlaları mutlaka. Evet iyiler sanırım bu hafta artık veterinerden çıkabilir hazırmış artık sosyal yaşama bizde çok heyecanlıyız :)

Benim1kedimvar

Bebekliğinden beri hep aynı gözünü sürekli kısması bana tozdan vs gibi gelmedi yerinizde olsam o ilacı kullanmam ki kullanmayacağım da

Goupe

Bebeklikten beri gözüne toz giriyor olamaz veteriner paracıdır. Riske atmayın kedinizi kör yanlış ilaç kullanıp "belki" kör olabilir veya zarar görebilir. Başka veterinerlerde kontrol ettirirseniz iyi olur.

Iremulmeden

Bu tozdan değil o ilaçda onunun gibi bir kediye uygun değil

ayseeny

Bende kullanmak istemiyorum veteriner hemen havalara girdi ben size satmak için söylemiyorum vs diye bilemediğim için bende aldım

ayseeny

Çok durmadı bende çok zorlayıp bastıramıyorum içim gitti vallahi ama çok şükür öyle bir şey görünmüyor klasik göz kapağı damarı kırmızısı, aynı mı diye diğer gözünede baktım aynı görünüyor

dollfacepersian

Ayseeny
Olmamasına sevindim. Olsaydı ciddi enfeksiyon oluşmuş olurdu. Ben yaşamıştım kedimde. Veterinerim nerdeyse ödem oluşacağını söylemişti.
Kendi veterinerinize sormanız çok iyi olmuş. Umarım çabucak iyileşir kediniz. Mesaj atmıştım ama buradan da sormak istiyorum. Anne kediniz ve yavrularının sağlığı nasıl? Kötü bir şey yok değil mi/

dollfacepersian

Ayseeny
Çok sevindim,umarım her şey güzel olur sizin için:)

Zeynooo

Oyu bir veteriner görünmesi gerek

ayseeny

Gösterdik zaten

yasement

Ben de onu yazicaktim kedilere herkes eczaneden alinan goz damlalarini kullaniyor, agir bir durumsa da terramycin goz merhemini. Veterinerlerin de onerileri o sekilde oluyor. Birkac veterinere gostermekte fayda var bence.