Nasıl Önlenebilir?

Findikthecat

Merhaba, evimizde geçici yuva yaptığımız bir yavru var. Ve benim odamda kalıyor. Maması suyu tuvaleti herşeyi benim odamda. Ama şöyle bir sorun var benim kedim kendinin kocaman kapalı tuvaleti olmasına rağmen gelip yavrunun ayakkabı kutusundaki kumuna yapıyor. Ben elimden geldiğince önlemeye çalışıyorum ama ben görmeden de yapıyor. Dün tam içine girdi almaya çalışırken koluma tırnağını geçirdi ve kolum morardı. Bu sorun değil ama hayvanın kutusuna çiş yaptığında kumu az olduğu için dibine yapışıyor ve değiştirmek zorunda kalıyoruz. Evde kutu kalmadı. Yarın yavru yada açık kedi tuvaleti alacağım ama yine yapıcak. Birde onun suyundan içip onun mamasından yiyor. Kaç gündür kendi suyuna dokunmamış hep gelip yavrunun suyunu içiyor. Ve süt tozunu yerlere döküp onları yakıyor. Yani bu nasıl Önlenebilir. Neden böyle yapıyor? Yani aslında yavru ilede anlaşıyor oyun oynuyor vs. Ama yani bu huyundan asla vazgeçmiyor fikri olan var mı?

8 CEVAP

miarix

ama dediğim gibi çok iyi anlaşıyorlar birbirlerini yalayıp oyun oynuyorlar vs. kediler evini çok sahipleniyor arkadaş canlısı bile olsa burası benim evim bu mama da benim bu yatak benim bu insan benim tarzı triplere giriyorlar sanırım :(

Findikthecat

  • süt tozunu yerlere döküp yalıyor.

Findikthecat

Upp

Findikthecat

Güncell

miarix

kıskanıyor olabilir. benim kedim de arada misafir gelen teyzemin kedisi ile çok iyi anlaşıyor ama kıskanıyor. onun kumuna tuvaletini yapıyor, onun mamasından yiyor. hatta önce ona vermeme rağmen diğer kediye verince kendi mamasını bırakıp onun önündekini yiyor. ve ben diğer kediyi sevmeye çalıştığımda tıslıyor.

blue_hpood

baskılamak için yapıyor olabilir, sonuçta orası onun ortamı. mümkün olduğunca yerde bırakmayın. sık sık kendiniz verin.

Bmcurkus

Kumuna kendi kokusunh bırakıp büyüklük taslamaya çalışıyor diyebiliriz.Nazikçe uyarın yada kumun mamanın yerini değiştirin.Ona farklı işgi gösterirseniz kıskançlık da bitecektir.Kolay gelsin 😂

Superisi814

Alan belirliyor.Onun kumunu kullanarak kendisi üstün oluyor , digerini baskiliyor.Kopeklerde mesela kisa araliklarla ciş yapar gibi gözukür.Oysa idrar yolu ile diger köpeklere karşi alan belirliyorlar; tıpki bunun gibi.Dikkaat edin her tarafi kokluyor gibidir.Yuzundeki koku reseptörleri ile bunu yaparak da burasi benim alanim mesajini veriyordur.Bunu yapana farklı ilgi gosterin , kiskançligi gecsin.Mamayi yavru icin her an bulundurmayin ki yemesin.Siz yavruyu beslerken ortaya cikartin