Kedi Salça Yiyebilir Mi

Sudeckmkc

Yaş mamayı bile seçerek yiyen kedim bugün kahvaltıda salçalı yumurta için delirdi resmen. Yumurtayı tek başına pişirdiğimde yemiyor. Haftada bir iki olmak şartıyla salçalı yumurta yerse bir sorun olur mu yani domatesin ya da salçanın içindeki bir maddenin kediye zararı var mıdır?

5 CEVAP

sshiva

İçindeki baharatların zararı olur büyük ihtimalle

mrcasper

salçanın içinde bolca tuz olduğu için vermemelisiniz ama menemen yapıp baharatsız tuzsuz verebilirsiniz

Ranayilmaz

Bizimki de menemene deliriyor

Orcuncun

Salça yağlı, tuzlu, baharatlı, histamin açısından da zengin bu nedenle doğrudan toksik olmasa da gastrointestinal sistemde rahatsızlığa ya da allerjik reaksiyona neden olabilir, çok minik parça domastes yiyebilir sıkıntı olmayacaktır. Kısırsa yumurtayı da vermezseniz daha iyi olur.

Sudeckmkc

Teşekkürler cevaplar için vermeyeyim en iyisi. Kısır kedilere yumurta verilmemesi gerektiğini bilmiyordum